MSI Vector GP68HX'in batarya ömrünü koruma

RedBereli

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Cep telefonlarından edindiğimiz tecrübelere göre şarj yüzdesini 85'i geçmemesi ve 15'in altını görmemesi gerekiyormuş. Bu konular Laptoplarda da mevcut mu? Oyuncu laptopları zaten prizde kullanılmak için tasarlandı ama ileride yanımda götüreceğim zamanlar olacak yani 2 sene sonra prizde değil iken şarjı 2 saat gitmesin, bozulmasın. Bunun için gerekli ayarlar nedir? Cihazımı şu an undervolt edilmiş olarak kullanıyorum.

Şu makalemin pil kısmını okumanızı öneririm. MSI laptoplarda bu ayarlar mevcut.

Hocam Hp laptoplar için de böyle bir şey mevcut mudur? Ben de sürekli prizde kullanıyorum, batarya bozulur mu diye hep aklıma takılıyor.

Gerçekten büyük teşekkür ederim. Ancak hocam bende MSI Center mevcut ayarlar vs. aynı mıdır ?

Gerçekten büyük teşekkür ederim. Ancak hocam bende MSI Center mevcut ayarlar vs. aynı mıdır ?
Aynılar, sadece arayüz farklı. Dragon Center'ın güncelleme almış hâli gibi düşünün.

Hocam Hp laptoplar için de böyle bir şey mevcut mudur? Ben de sürekli prizde kullanıyorum, batarya bozulur mu diye hep aklıma takılıyor.
Her laptop için geçerli. Pili en çabuk yıpratan kullanım sürekli dolup deşarj edilmesidir. Yani ne kadar dolum yapılırsa pilin ömrü o kadar hızlı biter. Onun dışında sürekli prizde kullanmak pil sağlığı açısından daha iyidir. Pili %60-80 limitine aldığınızda pilde daha az elektrik olacağından yıpranması da azalmış olacak. Ancak en geç 2 ayda bir deşarj yapmakta fayda var.

Geri
Yukarı