MSI Ventus 2060 OC Mining düşük kazım yapıyor

Thaliard

Centipat
Daha fazla  
MSI Ventus 2060 OC bir ekran kartım var. Az da olsa gelir elde etmek için geceleri bilgisayarımı kazım için çalıştırıyorum. Uyuyorken kazım yapıyor 6-7 saat. Aynı ekran kartıyla mineing yapan birisi günlük 8 dolar kazıyor bense 7-8 TL kazanıyorum. 26 mh da kazım yapıyor o ise 32 mh da kazım yapıyor ve ekran kartımda hiçbir ayar yapmadım. İlk gün aldığım gibi ayarları. Gündelik kullandığım bütün gün başında oturduğum oyun oynadığım bilgisayarım işime yarayacak bir ayar var mıdır? Yakın zamanda zor bir şekilde aldık bilgisayarı ve zarar vermek istemem. Bir de mining ekran kartının ömrünü kısaltır mı? Bir kesim hiçbir şey olmaz diyor diğer kesim evet kısaltır diyor. Benim görüşüm herhangi bir hikaye oyununda da ekran kartı %100 kullanılıyor bir de extra işlemcide kullanıyor mineing ise sadece ekran kartı kullanıyor ha oyun oynamışım ho mineing yapmışım diyorum benim görüşüm bu teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    186,1 KB · Görüntüleme: 129
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet curve editor kısmında bir sabitleme yok ama değerleri gösterdiği yerde voltajı 750 de görünce herhalde değişmedi dedim ama evet o da 0 lanmış.

Default ayarlara döndüğünüzde tüm ayarlar sıfırlanır voltaj ayarlaması da dahil.

Evet curve editor kısmında bir sabitleme yok ama değerleri gösterdiği yerde voltajı 750 de görünce herhalde değişmedi dedim ama evet o da 0 lanmış.
Güzel tüm sorunlar çözüldü o zaman. Bu arada 2 mesaj öncede dediğim gibi ayarları paylaşırsanız aynı model karta sahip kişiler için kolaylık olur.

Bu bilgiyle sizde kazım yapıyorsunuzdur siz nereden kazım yapıyorsunuz ne kazıyorsunuz ve hangi madencilik yazılımını önerirsiniz ben ilk başta phonixminer kullandım fakat pek memnun kalmadım bende havuza bağlanması falan çok uzun sürüyordu sonra LolMiner'a geçtim 4 gündür falan onu kullanıyorum önerdiğiniz var mı? Bir de ben Binance pool üzerinden yapıyorum siz.
ISI PROBLEMİNİ ÇÖZEN AFTERBURNER AYARLARI
EKRAN KARTI : MSİ VENTUS RTX 2060 6 GB OC EDİTİON
Şu an 25 mh da kazım yapıyor neden olmuş olabilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_13.png
    Screenshot_13.png
    191,8 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_14.png
    Screenshot_14.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 44
Bu bilgiyle sizde kazım yapıyorsunuzdur siz nereden kazım yapıyorsunuz ne kazıyorsunuz ve hangi madencilik yazılımını önerirsiniz ben ilk başta phonixminer kullandım fakat pek memnun kalmadım bende havuza bağlanması falan çok uzun sürüyordu sonra LolMiner'a geçtim 4 gündür falan onu kullanıyorum önerdiğiniz var mı? Bir de ben Binance pool üzerinden yapıyorum siz.
Kullandığınız kazım programı ve pool en mantıklıları şuan. Ben sıkıldığım için farklılık olması açısından T-rex kullanıyorum. Öncelerden sürekli Eth kazardım günlük iyi getiri sağlıyor diye fakat diğer alt coinlere de merak saldım değerlenebilir diye o sebeple çok farklı coinler peşindeyim(Rvn,Firo Flux,Doge,Etc,Trx...vs). Eth kazarken ethermine den kazım yapardım getirisi yüksek diye. Fakat ödeme yöntemlerindeki değişiklik sebebiyle ileride kazarsam Binance den kazacağım. Ama önce diğer alt coinler den biraz biriktirmem gerek.
ISI PROBLEMİNİ ÇÖZEN AFTERBURNER AYARLARI
EKRAN KARTI : MSİ VENTUS RTX 2060 6 GB OC EDİTİON
Şu an 25 mh da kazım yapıyor neden olmuş olabilir.
Kazım programı hiç hata verdimi kırmıza yazılar şeklinde? Eğer vermedi ise chrome veya başka program kullandığınızda anlık düşmeler olacaktır. Fakat hata verdiyse haber edin.

Evet kısa birkaç saniyeliğine ekran siyah oldu ve kazımda hiç görmediğim 2 satır yazı gördüm uyarı veya hata yazısıydı belli ama sonra kazıma devam ettiiği için pek takmadım.
27,50 mh da kazıyor şuan

Evet kısa birkaç saniyeliğine ekran siyah oldu ve kazımda hiç görmediğim 2 satır yazı gördüm uyarı veya hata yazısıydı belli ama sonra kazıma devam ettiiği için pek takmadım.
27,50 mh da kazıyor şuan
hocam o zaman mem clock değerinizi 700 e çekin bir daha hata almamış olursunuz. Bu şekilde sürekli hata verirse kazdıklarınızda pek pool a yansımayabilir. Yani bu şekilde olmaması gerek. 700 mem clock ta kazın uzun süre. Tekrar siyah ekran verirse o zaman Mv değerini 750 den 775 e çekin. Ama siyah ekran verme olayı genellikle fazla mem clock vermek sebebiyle oluyor.

Şu an 700'e çektim bir de böyle deneyelim.
700'e çektim bir şey değişmedi 27, 50.
Mh düşüklüğünün nedenini buldum düşük voltaj. Voltajı 750'den 825'e sabitledim 29 küsur mh ile kazım yapıyor. Ama şimdi de şöyle bir şey soracağım umarım işlerleyen saatlerde düzelir bu benim yazılımda 29 mh ile kazıyorum Binance pool bana 15 mh da kazıyorsun diyor.

Son düzenleme:
Şu an 700'e çektim bir de böyle deneyelim.
700'e çektim bir şey değişmedi 27, 50.
Mh düşüklüğünün nedenini buldum düşük voltaj. Voltajı 750'den 825'e sabitledim 29 küsur mh ile kazım yapıyor. Ama şimdi de şöyle bir şey soracağım umarım işlerleyen saatlerde düzelir bu benim yazılımda 29 mh ile kazıyorum Binance pool bana 15 mh da kazıyorsun diyor.
Binance pool sizin anlik ortalamaniza gore degil gunluk ortalamaniza gore odeme veriyor diye biliyorum. Gunluk ortalamanizin olusmasi icinde 24 saatin dolmasini beklemeniz lazim, ancak o zaman yaklasik ne kadar alacaginizi ogrenmis olursunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı