MSI Ventus 3080 Ti vs Nitro Plus RX 6900XT

Vallahi hem Ventus hem de 12 GB VRAM olması benim almamak için sebeplerim arasında.

Ancak sorunsuzluk ve kalite olayını açarsan memnun olurum.
6900XT Hem daha serin çalışıyor hem daha az güç çekiyor vs.
Birini diğerinden ayıran somut ve daha iyi olan özellikler olsaydı rekabet piyasası denen bir şey olmazdı. Bu iki kart birbirine rakip kartlar, tercih ise kullanıcıya kalmış. Zaten biri diğerinden bariz bir şekilde daha iyi ve aynı fiyatta olsalardı birinin hiç satılmaması gerekirdi.

İki kart da temiz 12000TL civarında, oyun odaklı kullanılacak. Forumdaki açılan diğer konulardan tatmin olmadım.

3080 Ti Ventus hakkında biraz araştırdım, bence çöp seri ancak sonuçta 3080 Ti.

Hangisi daha mantıklı düşüncelerinizi merak ediyorum.
Şu daha iyi deyip geçmeyin, açıklamasını yaparsanız daha iyi olur.

@kino @BerkayZ87 @William Butcher @408157 @SEMIKAANCAKIR
3080 Ti tercih ederdim ben. Ancak Ventus değil. Founders Edition alın daha iyidir Ventus'dan.

Öncelikle belirteyim amd düşmanı falan değilim 8 yıldır amd dışında işlemci kullanmadım. Ama bu iki kart arasında kaldıysan tercihin kesinlikle 3080ti olsun. Aynı marka model kartı kullanıyorum Antalya sıcağında bile banamısın demedi %65 fan ile 76-78 derece çalışıyor. Hata vb falan yok gelen yeni sürümü yükle kullanmaya devam et. OC konusundan 6900 da var diyenler olabilir ama hala wattman hatası var. Karttan değil diyenler olacaktır belki haklılar ama ekran kartının keyfine göre ram, psu, anakart kovalamaktan oyun oynayamadılar. Hala da şu oyunda wattman veriyor ama bundan sorun yok diyerek yine de kendi istedikleri değil gpunun istediği oyunları oynuyorlar.

Nitro plus SE XTXH değil. Sapphire'de Berkay'ın dediği gibi sadece Extreme Edition modeli XTXH.
Toxic modeli de absürt fiyatlarda.

Peki asus Rog Strix LC 6800XT mi daha iyi olur yoksa nitro plus RX 6900XT mi ?

Muhtemelen dediğiniz gibi Asus LC XTXH.

Ek olarak 1500 lira daha ucuza XFX Merc RX 6900xt var, nitro plus ve asus LC aynı fiyatta.

Geri
Yukarı