MSI Vigor GK50 Low Profile vs Corsair K60 Pro Low profile

Bütçe
500-1500

ismailkarsli

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Web Geliştiricisi
https://www.epey.com/klavye-mouse/k...i-vigor-gk50_corsair-k60-rgb-pro-low-profile/

Arkadaşlar yazılımcıyım; dolayısıyla hem yazımı kolay, düşük profilli hem de oyun oynarken kullanabileceğim mekanik bir klavye arıyorum. Şu anda başlıktaki 2 klavye arasında kaldım. Gördüğüm kadarıyla aralarındaki farklar:
  • MSI metal gövde, Corsair alüminyum gövde.
  • MSI Kailh marka tuş takımı, Corsair Cherry MX.
Bu iki fark, Corsair'e 300 lira fazla vermeye değer mi? Cidden donanım işinden pek anlamıyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca bu iki klavye dışında farklı bir klavye de önerebilirsiniz.

Bütçe arttırılabilir ama teknik detaylara çok takılan biri olmadığımdan çok da para vermek istemiyorum açıkçası.

Uzun bir süredir MSI Vigor GK50 Low Profile kullanıyorum. Özellikle yazı yazarken rahat olması bakımından almıştım ve beni yeterince memnun ediyor. Sesi ince ve "çıt" sesi şeklinde, bazı kişileri rahatsız edebilir bir noktadan sonra. Ses konusunda eminseniz MSI modelini öneririm.

Corsair daha pahalı olduğu için belki ekstra birkaç özelliği vardır dedim :D Görünüşe göre MSI daha popüler ve öneriliyor gibi. Sanırım MSI ile yoluma devam edeceğim. Teşekkürler arkadaşlar. @Asım Demir @Metin Eren Türkmen
Hocam genelde kullananlar GK50'de olan Kailh White Switch'den memnun Corsair'daki Cherry Switch'e göre. Önemli olan da bu klavyelerde Switch bence, bana göre.

Hocam genelde kullananlar GK50'de olan Kailh White Switch'den memnun Corsair'daki Cherry Switch'e göre. Önemli olan da bu klavyelerde Switch bence, bana göre.
1 haftadır Razer yeşil switch klavye kullanıyorum, sağ olsun bu klavye bana öğrenmeden, sormadan iş yapmamam gerektiğini öğretti :) Razer'dır, iyidir dedik; takır tukur yazı yazıyorum, kütük gibi tuşları var :D MSI'a çok inandım şu an, hayal kırıklığına uğratmayacak, inanıyorum :)

GK 50 Low Profile kullanıyorum çok memnunum.
6 aydır falan GK50 Low Profile kullanıyorum kesinlikle öneririm YouTube'da Türkçe incelemeleri de mevcut ben oyun ağırlıklı kullanıyorum fakat yazı yazarken ki hissiyatı vs. gerçekten güzel. Önerimle @Mamaqiyus hocam da bu klavyeyi almıştı en son memnundu. 😅
Evet hocam bende K3 Pro dan geçtim bu klavyeye. İyiki de geçmişim.

Tam olarak istediğim gibi; hafif çıt sesli, rahat tıklanabilir, güzel görünümlü bir klavye.
⭐⭐⭐⭐⭐

photo1644411033h.jpeg
photo1644410878.jpeg
photo1644411033.jpeg

Geri
Yukarı