MSI Vigor GK50 Low Profile vs Redragon K580 VATA

SlackerX

Hectopat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Ekonomist
Bu iki klavye arasında kaldım. Hangisini tercih etmeliyim? MSI'dan pahalı olmayacak şekilde daha iyi öneriniz varsa onlara da açığım.
TKL klavye istemiyorum. Multimedya tuşları ve bilek desteği şart değil ama olursa tadından yenmez. Switch sesleri önemli değil. Çoğu zaman hikayeli oyun oynuyorum rekabetçi olarak MOBA oynuyorum.

Vallahi aynı iki seçenek arasında kaldım ben de. MSI ABS plastik tuşlara sahip ve boyama sanırım çift baskı değil. Dayanıklı tuşlar deniyor ama kısa sürede cam gibi parlar mı ya da soyulur mu bilemedim biraz çekincelerim var bu yüzden. VATA ise çok sesli gibi geliyor bana. Bir de xpg summoner buldum ikinci el 1100 liraya o nasıldır acaba ? kronik sorunu var mı xpg nin.

GK50 daha iyi, alınabilir. Şu anki fiyatı da gayet uygunmuş. Alternatifler:

Bütçe bir tık oynarsa bunu alabilirsiniz.

Tasarımı beğendim ama VATA da red Switch. Bu fiyat farkına değecek ne artısı var göremedim.

GK50 daha iyi, alınabilir. Şu anki fiyatı da gayet uygunmuş. Alternatifler:

TKL istemiyorum hocam numpade alışkınım. GK50 Switch olarak daha iyi sanırım. Tepkimesi daha hızlı. Metal plaka da daha cazip geldi.

Vallahi aynı iki seçenek arasında kaldım ben de. MSI ABS plastik tuşlara sahip ve boyama sanırım çift baskı değil. Dayanıklı tuşlar deniyor ama kısa sürede cam gibi parlar mı ya da soyulur mu bilemedim biraz çekincelerim var bu yüzden. VATA ise çok sesli gibi geliyor bana. Bir de xpg summoner buldum ikinci el 1100 liraya o nasıldır acaba ? kronik sorunu var mı xpg nin.
Boyama ya da sesli olmasını ben çok sorun etmiyorum hocam. Hafta sonu ve mesai saatleri dışında kullanıyorum o da evde olursam. Kolay eskitmem. Switch kalitesi ve tepkimesi önemli benim için.

Son düzenleme:
Tasarımı beğendim ama VATA da red Switch. Bu fiyat farkına değecek ne artısı var göremedim.

TKL istemiyorum hocam numpade alışkınım. GK50 Switch olarak daha iyi sanırım. Tepkimesi daha hızlı. Metal plaka da daha cazip geldi.

Boyama ya da sesli olmasını ben çok sorun etmiyorum hocam. Hafta sonu ve mesai saatleri dışında kullanıyorum o da evde olursam. Kolay eskitmem. Switch kalitesi ve tepkimesi önemli benim için.
Hocam red switch olan klavyelerde kullanılan anahtarlar önem teşkil ediyor, en iyileri arasında cherry mx var.

İkinci ele yönelirseniz Corsair k68 red bakabilirsiniz, red switch ve cherry mx kullanıyor. Xpg summoner de sağlam ve güzeldir.

Hocam red switch olan klavyelerde kullanılan anahtarlar önem teşkil ediyor, en iyileri arasında cherry mx var.

İkinci ele yönelirseniz Corsair k68 red bakabilirsiniz, red switch ve cherry mx kullanıyor. Xpg summoner de sağlam ve güzeldir.

msı 'in low profil anahtarları olası bir bozulma durumunda rahat bulunur mu acaba ? Aliexpress'de var ama saçma sapan vergiler çıkıyor oradan. Türkiyede outemu dışında rahat bulunan anahtar yok herhalde :D

xpg çok aklımı çeliyor. Satıcı da Eskişehir'de ama blue switch işte ben gece kullanırım pc yi. Test edebilsem keşke süper olacak da. Amazon 'da adam gibi klavye bulamadım amazon satıcılı :) amazondan olsa 30 gün iade süresi var mis gibi. 2 gün denerdim hiç değilse. Mağazada baktım bir iki mekanik klavyeye ama o ortam sesinde anlaşılmıyor aksine güzel geliyor. Acaba evde nasıl olur :D

msı 'in low profil anahtarları olası bir bozulma durumunda rahat bulunur mu acaba ? Aliexpress'de var ama saçma sapan vergiler çıkıyor oradan. Türkiyede outemu dışında rahat bulunan anahtar yok herhalde :D

xpg çok aklımı çeliyor. Satıcı da Eskişehir'de ama blue switch işte ben gece kullanırım pc yi. Test edebilsem keşke süper olacak da. Amazon 'da adam gibi klavye bulamadım amazon satıcılı :) amazondan olsa 30 gün iade süresi var mis gibi. 2 gün denerdim hiç değilse. Mağazada baktım bir iki mekanik klavyeye ama o ortam sesinde anlaşılmıyor aksine güzel geliyor. Acaba evde nasıl olur :D
Hocam xpg summoner ve corsair k68red gibi klavyeler peynir ekmek gibi satılıyordu ve fiyatları uygundu Türkiye de, malesef hem stoklar bitti hem de bundan ötürü fiyatlar uçtu. Ben k68 redi aldığımda 999 tl idi ve itopyada sürekli bu fiyata düşüyordu. MSinin her klavyeye uygun anahtar takımı vardı amazonda bir bakın.

Hocam xpg summoner ve corsair k68red gibi klavyeler peynir ekmek gibi satılıyordu ve fiyatları uygundu Türkiye de, malesef hem stoklar bitti hem de bundan ötürü fiyatlar uçtu. Ben k68 redi aldığımda 999 tl idi ve itopyada sürekli bu fiyata düşüyordu. MSinin her klavyeye uygun anahtar takımı vardı amazonda bir bakın.

XPG yi 1100'e buldum ikinci el olarak grantisi falan yok sanırım satıcı yazmamış. MSI low profil 'i ise kuponla 1190'a alabiliyorum garantili ürün. VATA 'nın bir videosunu gördüm Amazonda 1 2 saat önce. Yabancı birisi inceleme yapmış, tuştan elini çekince tencere kapağına vurmuş gibi yay sesi çıkıyordu. Adam da yorumda şey yazmış, "kahverengi switch böyleyse blue'da nasıl ses çıkardı kim bilir " :D

aslında mekanik olmasa da olur benim için. Oyuncu falan değilim ama uzun ömürlü olsun ilerde bir iki bakımla uzun yıllar kullanırım, bozulan tuşu değiştiririm diye mekanik istiyorum. Mebran bozuldu mu komple çöpe atıyoruz.

Laptop kullanıyorum şu an fakat ergonomik olarak hiç rahat değil, klavyem bozulduğu için masada laptop kullanıyorum ve sırtım boynum ağrıdı. Normalde monitör koluna laptop koyar göz hizasında klavye ile kullanırdım.

Mekaniğe yönelmemdeki diğer etken ise ışıklandırma. Ya arkadaş piyasada doğru düzgün ışıklı klavye yok gamerlar dışında. Ha pardon mx keys var logitech'in ama onda da gecikme nedir, angithosting nedir o değerler hiç yok. Business klavye olduğu için yazmamış adamlar.

Logitech dışında da kablosuz ışıklı ya da doğru düzgün adam gibi klavye bulamadım. Sanırım tuşarın yakınlığı ve rahat yazma ihtimalini de göz önünde bulundurup, MSI alacağım. :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı