MSI vs Gigabyte GTX1060

etelu21200

Hectopat
10 gündür ekran kartı araştırması yapıyorum GTX 1060 alıcağım MSİ GTX 1060 6 GB modeli 1580 TL Gigabyte GTX 1060 Windforce modeli ise 1380 TL. Bu 2 marka arasında ciddi bir fiyat farkı söz konusu ürün özelliklerine baktığımda Gigabyte'nin saat hızı MSİ'ye göre biraz daha az bu oyunlarda ne kadar FPS fark eder? Bu kartı kullanan varsa PUBG, H1Z1, GTA 5 gibi oyunlarda kaç FPS aldıklarını yazabilirler mi? Youtube'de bu kartın incelemeleri yok denecek kadar az GTA 5 benchmark 50 55 FPS alıyor Youtube incelemelerinde MSI GTX 1060 3 GB bile 70 80 alıyorken. Bu yüzden kafam çok karışık kullanan arkadaşlar yardımcı olsun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 gündür ekran kartı araştırması yapıyorum GTX 1060 alıcağım MSİ GTX 1060 6 GB modeli 1580 TL Gigabyte GTX 1060 Windforce modeli ise 1380 TL. Bu 2 marka arasında ciddi bir fiyat farkı söz konusu ürün özelliklerine baktığımda Gigabyte'nin saat hızı MSİ'ye göre biraz daha az bu oyunlarda ne kadar FPS fark eder? Bu kartı kullanan varsa PUBG, H1Z1, GTA 5 gibi oyunlarda kaç FPS aldıklarını yazabilirler mi? Youtube'de bu kartın incelemeleri yok denecek kadar az GTA 5 benchmark 50 55 FPS alıyor Youtube incelemelerinde MSI GTX 1060 3 GB bile 70 80 alıyorken. Bu yüzden kafam çok karışık kullanan arkadaşlar yardımcı olsun lütfen.
Ben MSI GTX 1060 GamingX 6G kullanıyorum. Şahsen çok güzel kart. Gigabyte'ınkiler de çok güzel. Hangisi ucuzsa onu al. En fazla 5 fps fark yaşarsın ve 5 derece fark yaşarsın 2 kart arasında. Ama ben kendi tecrubemden MSI alacaksan kesinlikle pişman olmazsın. Soğutması çok başarılı. (En azından GTX 1060' da öyle.)

Fiyatlar aynı olsaydı (En azından 50 TL fark olsaydı) MSI önerirdim. Ama GIGABYTE fiyatı 200 TL kadar daha düşük. Hatırı sayılır bir fiyat farkı. GIGABYTE al bence. Aynı fiyata MSI bulursan kesinlikle MSI al.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı