MSI GTX1060 vs GİGABYTE GTX1060 XTREME GAMİNG

FrozenFelon

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar bu başlık altında elbet konular açılmıştır ama ben birkez daha sizin fikrini almak istiyorum. Öncelikle bu iki ekran kartıda güzel o konuda şüphem yok. Haftaya ekran kartı alıcam kesinlikle GTX1060 6GB alacam ama hala marka model konusunda emin değilim. En son olarak bu iki karttan birinde karar kılmayı düşünüyorum. Ama dolar alıp başını gittiği ve 1 haftada da ne kadar gideceğini bilmediğim için daha alt modellerini de almak mecburiyetinde kalabilirim örneğin MSI GTX1060 Armor modeli gibi ya da Gigabyte'in gaming G1 modeli. Bir terslik olmazsa yinede ben tercihimi bu ikisinden birinde kullanacam ama sizden ricam hangi kartı ve neden tercih etmem gerektiğini yazmanız. Özellikleri ve fiyatlarını aşağıya yazacam bunların dışında da bütçeyi çok zorlamamak adına Armor modelini ya da gaming G1 modelini alsam ne gibi bir fark olabilir onuda ekleyebilirsiniz bilgi olarak.

MSI GTX1060 6GB (1450 TL)
1809 MHz / 1594 MHz / 8108 MHz (OC Mode)
1784 MHz / 1569 MHz / 8008 MHz (Gaming Mode)
1708 MHz / 1506 MHz / 8008 MHz (Silent Mode)

GİGABYTE GTX1060 Xtreme Gaming (1400 TL)
Boost: 1873 MHz / Base: 1645 MHz in (OC mode)
Boost: 1847 MHz / Base: 1620 MHz in (Gaming mode)

Ek olarak daha düşük bütçeli olan modeller
MSI GTX1060 Armor (1360 TL)
1759 MHz / 1544 MHz

Gigabyte Gaming G1 (1340 TL)
Boost: 1847 MHz/ Base: 1620 MHz in OC Mode
Boost: 1809 MHz/ Base: 1594 MHz in Gaming

Gigabyte Windforce (1260 TL)
Boost: 1797MHz/ Base: 1582MHz in OC Mode
Boost: 1771MHz/ Base: 1556MHz in Gaming Mode

Bu arada Gigabyte'in 4 yıl garantisi var. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne gibi bir sorumsuzlukları oluyor mesela ? Biraz daha bilgi verebilirmisin

Arkadaşım gtx 1070 aldı. Ciddi bir coil whine sorunu vardı. Fanlar resmen çığlık atıyordu. Gigabyte ile iletişime geçti. Bunu sorun oalrak kabu letmiyoruz diye geri gönderdiler. O yüzden tavsiye etmiyorum.

MSI GTX 1060'ı 2 aydır kullanıyorum. Soğutması çok başarılı. Soğutmasının iyi olmasının yanında soğutmasının sessiz çalışmasıda bir artısı. Teknik destek konusunda ben bir ilgisizlik göremedim çok ilgililer ve netler. Kuşkusuz MSI.

Arkadaşım gtx 1070 aldı. Ciddi bir coil whine sorunu vardı. Fanlar resmen çığlık atıyordu. Gigabyte ile iletişime geçti. Bunu sorun oalrak kabu letmiyoruz diye geri gönderdiler. O yüzden tavsiye etmiyorum.
Yorumun için teşekkür ederim. Bunu göz önünde bulundurucam.

RX 470 yada RX 480 + FreeSync monitör al daha F/P. Yayıncılık vs yapıyorsan Nvidia seçebilirsin.
RX480i almayı düşündüm ama amd ye karşı nedense bir antipatim var. Gerek amd işlemci gerek ekran kartı kullanan arkadaşlarımın hiç birisi memnun değil amd den. Ki bende sevmiyorum sürücüleri falan bir garip geliyor çıkıyor çıkmıyor falan nedense baya bi zor geliyor bana amdnin . O yüzden nvidia tercih edicem çünkü herşeyiyle beğeniyorum pişman etmeyeceğine inanıyorum. Birde bütçem varken RX470 almam zaten de işte rx480 alacağıma o paraya ZOTAC'ın gtx1060 modelini alırım tercihen. Fakat bütçem okadar aşağı değil. 1500 e kadar çıkarabilirim.

MSI GTX 1060'ı 2 aydır kullanıyorum. Soğutması çok başarılı. Soğutmasının iyi olmasının yanında soğutmasının sessiz çalışmasıda bir artısı. Teknik destek konusunda ben bir ilgisizlik göremedim çok ilgililer ve netler. Kuşkusuz MSI.
Bende pc topladığımda 1 buçuk ay önce kesin msi alıcam demiştim çok beğenmiştim dolar çok yükseldiğinden başka markalarada göz atmak durumunda kaldım ama sanırım ben içimi en rahat ettiricek olan MSI'i tercih edicem. Üç beş fazla vermeyi göze aldım artık en azından içim rahat olur .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı