MSI X470 GAMING Plus BIOS güncellemesi geri alınır mı?

Eğer 16GB bellek size yetiyor ise, 2.el de kitin tekini satıp diğer kit ile devam etmek, bana sorar iseniz güncellemeyi geri alsanız bile ki bence bu çok zor bir şey sorununuz hala devam edebilir.
şuanda 4 kit 2933 mhz kullanıyorum sadece 3200 e çıkartamıyorum.
32gb 2933 mhz 16gb 3200den iyi olmaz mı ?

Sizin için sorun değilse bu şekilde kullanmak daha iyi olur, fakat tam parasını verdiğiniz bir ürünü tam şekilde kullanmıyorsunuz.
Bu gece yetiştirmem gereken çizimler var fakat kuzenime de sistem topluyorduk müsait bir zamanda onun için aldığım x470i takıp birde öyle denemeyi düşünüyorum.. Bu anakartı servise göndermeli miyim sizce ?

Bu gece yetiştirmem gereken çizimler var fakat kuzenime de sistem topluyorduk müsait bir zamanda onun için aldığım x470i takıp birde öyle denemeyi düşünüyorum.. Bu anakartı servise göndermeli miyim sizce ?
Servis de ne gibi testler yapılır bilemiyorum, acaba 2x8 kit 3200Mhz bellek takıp siyah soketlere takarlar mı? Eğer sorunu tam anlatırsanız bence değişim olabilir.

Servis de ne gibi testler yapılır bilemiyorum, acaba 2x8 kit 3200Mhz bellek takıp siyah soketlere takarlar mı? Eğer sorunu tam anlatırsanız bence değişim olabilir.
Siyah soketleri bütün ramlerle tekli 8gb olarak denedim 2 sokettede hiç bir ram 3200 çalışamadı maximum 2933 çalışabildi. Kullanıcı hatası diyemiyeceklerine göre müsait bir zamanda denerim artık.
Diğer anakarttada böyle bir durum olcakmı acaba çok merak ediyorum.
Bu arada ilginiz için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.👍

Siyah soketleri bütün ramlerle tekli 8gb olarak denedim 2 sokettede hiç bir ram 3200 çalışamadı maximum 2933 çalışabildi. Kullanıcı hatası diyemiyeceklerine göre müsait bir zamanda denerim artık.
Diğer anakarttada böyle bir durum olcakmı acaba çok merak ediyorum.

Bu arada ilginiz için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.👍
Diğer anakartı merak ediyorum sonuçları paylaşın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı