MSI X470 Gaming Plus Ryzen 5000 desteği var mı?

GodMode

Kilopat
Yer
Winden
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X işlemcimi takmadan önce sormak istedim. Anakartın BIOS sayfasındaki son BIOS güncellemesinde 5000 desteğini göremiyorum. Önceki BIOS güncellemelerinde de yok. Ben şimdi bu sonuncu güncellemeyi yapınca işlemci çalışacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende msi B450 var onda bile var seninkinde her türlü var ayrıyetten 5000 serisini B450 serisi destekliyor yani var
Aynı zamanda Sam açabilirsin.

BIOS güncellemesi yaptığımda 5600X işlemcisini gördü çalıştı fakat siyah ekran sorunları oluyordu. Şu an o işlemci B450 anakartta çalışmakta ve neredeyse 6 ay oldu bir sorunu yok. Benim anakartta mı bir sorun var bilmiyorum ama yeni bir BIOS güncellemesi gelmiş. Daha deneme fırsatım olmadı. BIOS'un daha kararlı bir versiyonunun çıkmasını bekliyorum. Elinizde başka Ryzen işlemci varsa 5950X'i denemek için onunla güncelleyin deneyin. Sorun olmazsa kullanırsınız. Yoksa diğer işlemciyle devam edersiniz zaten.

BIOS güncellemesi yaptığımda 5600X işlemcisini gördü çalıştı fakat siyah ekran sorunları oluyordu. Şu an o işlemci B450 anakartta çalışmakta ve neredeyse 6 ay oldu bir sorunu yok. Benim anakartta mı bir sorun var bilmiyorum ama yeni bir BIOS güncellemesi gelmiş. Daha deneme fırsatım olmadı. BIOS'un daha kararlı bir versiyonunun çıkmasını bekliyorum. Elinizde başka Ryzen işlemci varsa 5950X'i denemek için onunla güncelleyin deneyin. Sorun olmazsa kullanırsınız. Yoksa diğer işlemciyle devam edersiniz zaten.

Ekstra anakart masrafı yapmak istemiyorum. MSI Support'a mesaj attım işlemci ve 4000 MHz RAM destekliyor mu diye. Cevap olarak ikisini de kullanabileceğimi söylediler. İşlemciyi alıp bir denemekten başka çarem kalmadı sanırım.

@KuoNN da söylemiş kararlı çalışmama ihtimali var diye ama yeni sürümü çıkmış BIOS'un. Sorunları gidermiş olabilirler. Siz eğer deneyecekseniz sonucu da buradan bildirirseniz çok güzel olur.

Bu MSI X470 Gaming Plus (Max olmayan) anakartla ilgili yabancı sitelerde de fazla konu yok. Ya herkes sorunsuz kullanıyor ya da az satılan bir üründü.
@efsanekurt Yeni BIOS sürümü çıktı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı