MSI X570 A-PRO ve Ryzen 5 3600X sisteme RAM önerisi

thecrowly34

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, başlıktaki sistem için RAM öneriniz var mı? Halihazırda TeaGroup 3600MHz CL19 RAM kullanıyorum ama oyunlarda sürekli drop yiyorum. RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Anlık takılmaların başka sebebi aklıma gelmedi. RAM önerilerinize açığım. Kendi imkanlarımla bulduğum RAM'ler ise şöyle Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL16 BL2K8G36C16U4BL Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bütce 1.300TL Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu öneririm.
Bende bunu düşünüyorum g.skille bunun arasında kaldım.
Şu an sistemde 16 GB RAM varsa başka bir şeyden dolayı da drop yiyor olabilirsiniz örneğin PSU
Psu 750W +80 high powerın güvendiğim bi power hocam.
HDD'niz SATA 3 mü?
Hocam sata 3 mu derken bunu bilmiyorum biraz daha açar mısınız ?

Merhaba arkadaşlar, başlıktaki sistem için RAM öneriniz var mı? Halihazırda TeaGroup 3600MHz CL19 RAM kullanıyorum ama oyunlarda sürekli drop yiyorum. RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Anlık takılmaların başka sebebi aklıma gelmedi. RAM önerilerinize açığım. Kendi imkanlarımla bulduğum RAM'ler ise şöyle Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL16 BL2K8G36C16U4BL Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bütce 1.300TL Max.
Paylaştığın G.Skill 3600MHz CL16 RAM'leri ben kullanıyorum. Gayet güzel çalışıyorlar, memnunum.
RAM'lerin dedim ama tek kanal mı çift kanal mı kullanıyorsun? Amd'de tek kanal kullanıyorsan drop ondan yapar.

Paylaştığın G.Skill 3600MHz CL16 RAM'leri ben kullanıyorum. Gayet güzel çalışıyorlar, memnunum.
RAM'lerin dedim ama tek kanal mı çift kanal mı kullanıyorsun? Tek kanalsa drop ondan yapar.
Çift kanal kullanıyorum hocam 2x8 olarak ama aşırı derece sık sık drop giriyor ramlerden başka sebep bulamadım açıkcası.

Geri
Yukarı