MSI X570 MEG vs B550 Tomahawk

X570 iyi ama Tomahawk ile MEG ace arasında fark var ı performans olsun soğutma olsun.

Hocam X570 de ben daha çok M.2 SSD girişi gördüm ve performans olarak da X570'in VRM'leri beni etkiledi açıkçası fakat B550'deki VRM'ler de sizin işinizi görür ve oyunlarda olsa olsa en fazla 1 ya da 2 FPS fark olur bence.

Peki Tomahawk uzun süre götürür mü beni.

Tabii götürür oldukça kaliteli bir anakart. X570 MEG'in bu ekstra fiyatının çok büyük kısmı ihtiyaç duymayacağın yuvaların sayısından kaynaklanıyor. B550 Tomahawk yarı fiyatına tüm ihtiyacını fazlasıyla verecek bir model.

Peki Tomahawk uzun süre götürür mü beni.
Kullanım amacına göre değişir. 1'den fazla PCI 4.0 NVMe takacaksan, çoklu ekran kartı kullanacaksan, veriyolu limitlerine takılmak istemiyorum diyorsan X570 çipset olarak B550'den çok daha iyidir. Ama standart bir kullanıcıysan B550 Tomahawk yeterlidir.

@BerkayZ87 @kino @İSOPRO @Uchiha Shisui Peki cs go için hangi ekran kartı ve işlemciyi önerirsiniz

İşlemci ne kadar güçlü ise o kadar iyi. Elinde hangi işlemci var bilmiyorum ama ben 12900K ile Intel tarafını önerirdim, tekli çekirdek gücü muazzam. Tabii 360Hz monitör kullanmıyorsan çok da uçmaya gerek yok. Tomahawk'a Ryzen 5800X takabilirsin ekran kartı olarak da artık bütçen hangisine yetiyorsa iş görür. RTX 2060/3060 veya RX 6600 yeterlidir diyorum.

Geri
Yukarı