MSI X570 Pro Carbon Wi-Fi Debug CPU LED ışığı yanıyor

ccempsey

Hectopat
Selamlar.
Arkadaşlar rutin temizliğimi yapmak üzere bugün kasamın tüm bileşenleri ayırarak ve ayırırken statik elektrikten etkilenmemelerini sağlayarak temizliğimi tamamladım. Daha sonra kasamı tekrar topladım fakat EZ Debug CPU LED ışığı yandığı için ne ekranım geldi ne klavye-mouse geldi. Dolayısı ile benzer konu başlıklarında anlatıldığı gibi BIOS üzerinden müdahil olamadım sisteme. Daha sonra anakartımın özelliği olan M-Flash ile BIOS'a müdahale etmek istedim ancak tüm adımları harfiyen uygulamama rağmen tuş ile işlemi başlattığımda asla sonuçlanmıyor. 1 saat bile beklediğim oldu ışık sürekli yanıp sönüyor ve asla sonlanmıyor. Var mı bana fikir verebilecek?

Selamlar.
Arkadaşlar rutin temizliğimi yapmak üzere bugün kasamın tüm bileşenleri ayırarak ve ayırırken statik elektrikten etkilenmemelerini sağlayarak temizliğimi tamamladım. Daha sonra kasamı tekrar topladım fakat EZ Debug CPU LED ışığı yandığı için ne ekranım geldi ne klavye-mouse geldi. Dolayısı ile benzer konu başlıklarında anlatıldığı gibi BIOS üzerinden müdahil olamadım sisteme. Daha sonra anakartımın özelliği olan M-Flash ile BIOS'a müdahale etmek istedim ancak tüm adımları harfiyen uygulamama rağmen tuş ile işlemi başlattığımda asla sonuçlanmıyor. 1 saat bile beklediğim oldu ışık sürekli yanıp sönüyor ve asla sonlanmıyor. Var mı bana fikir verebilecek?

Son durum; BIOS güncelleme işlemi bitti, bileşenlerimi tekrar taktım ve sistemi başlattım. Ancak maalesef yine EZ Debug CPU LED yanıyor. Anlayamıyorum neyi yanlış yaptığımı.

Selamlar.

Son durum; BIOS güncelleme işlemi bitti, bileşenlerimi tekrar taktım ve sistemi başlattım. Ancak maalesef yine EZ Debug CPU LED yanıyor. Anlayamıyorum neyi yanlış yaptığımı.

@Recep Baltaş reis güç kaynağımın 24 pininin 1'i kırılmış sanırım yuva boş. Bu sebep olabilir mi CPU LED hatasına?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu bloğun işlemciye fazla baskı uygulamadığından emin olun. PC'yi fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. PSU pinleri zaten öyle. Sebebi o değil.

Soğutucu bloğun işlemciye fazla baskı uygulamadığından emin olun. PC'yi fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. PSU pinleri zaten öyle. Sebebi o değil.

Hocam BIOS pilini söküp 10 dakika bekledim taktım bir değişiklik olmadı ve işlemci üzerinde baskı olmadığını teyit ettim. Diğer konu başlıklarındaki BIOS güncelleme olayını flashback rehberi ile yaptım yine bir değişiklik yok. İşlemci ve anakart hariç diğer tüm donanımlarımı farklı bir PC üzerinde test ettim bir sıkıntı oluşmadı. Anakartımın garanti süresinin dolmasına 5 hafta var. Garantiye mi yollasam ya da önerebileceğiniz başka bir yol var mı?

RAM'leri de tek olarak deneyin. Olmazsa garantiye gönderebilirsiniz.

RAM'leri tek ve farklı slotlarda tüm kombinasyonlarla denedim. BIOS pilini çıkarıp 10 dakika bekledim. BIOS'u flashback ile güncelledim. Maalesef işe yaramadı. Uzay kurulum yapar gibi hiçbir birimi bağlamadan sadece anakarta güç verip BIOS'u yeniden güncelledim. Üzerinde işlemci yokken bile CPU LED yanıyordu ve anakartın etrafında kırmızı ışık dönüyor bir arıza sinyali gibi. Durup dururken başımıza gelene bak morali bozuluyor insanın.

O zaman garantiye gönderebilirsiniz.

Geri
Yukarı