X570 PRO Carbon EZ Debug LED CPU kırmızı yanıyor

Mertonkun

Centipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Askeri Personel
Merhaba,

Benim uzun süredir bilgisayarımda oyun oynarken resetleme problemim var. HWMonitor ile test yaptım, herhangi bir sorun görülmedi. Memtest86 ile RAM testi yaptım, bir sorun görülmedi. CrystalDiskMark ile test yaptım, herhangi bir sorun görülmedi. HD Tune ile tarama yaptım, herhangi bir sorun görülmedi. FurMark testi yaptım, 15.dakikada donma oldu. BaseMark ile hiçbir sorun görülmedi. CPU, Power Supply ve anakart testi ne yazık ki yapamıyorum. Ekran kartının testinden de emin değilim. Bugün bilgisayar tekrar Valorant oynarken kendini resetledi fakat açılmadı CPU EZ Debug LED kırmızı yanarak kaldı. Kendim kapatma tuşu ile kapatıp açtım açıldı. Sorun sizce neden olabilir? Bana Power Supply, GPU, CPU veya anakarttan kaynaklanıyor gibi geliyor. Ama Power Supply bir adım önde çünkü resetleme yapmadan 20 dakika önce falan kulaklıktan cızırtı gelmeye başlıyor. Lütfen yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. Sizlerin görüşleri de benim için önemli. Bu konuda bilgili arkadaşları da Konuya etiketlerseniz sevinirim.

Bu arada bilgisayarım oyun oynarken GPU sıcaklığı maksimum 71 derece, CPU sıcaklığım maksimum 80 derecelerde seyrediyor.

Bilgisayar özelliklerim:

Ryzen 7 3700X / MSI X570 PRO Carbon Gaming / G.Skill Trident Z 8 GB X 4 3600 MHz / MSI RTX 2070 Super Gaming X / MSI coreliquid 360R / Corsair MP510 480 GB / Samsung 860Evo 500 GB / Seagate Barracuda 1 TB / MSI atlas ARGB / MSI gungnir 100 / High Power 750W Gold PSU / MSI Mag27cq2 / Razer BlackWidow Elite / Razer Mamba Elite / Razer firefly V2 / SteelSeries Arctis 5 / MSI headset stand

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı