MSI X570 Tomahawk sıcaklığı "0" derece olarak gösteriyor

Hygieia

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Gskill
SSD veya HDD modeli
WD 500 GB Black
Ekran kartı
GTX 1060
Anakart
MSI X570 Tomahawk wifi
İşlemci
Ryzen5 5600X
Merhabalar,

MSI MAG X570 Tomahawk anakartım var. BIOS'a girince sıcaklık "0" derece olarak görünmekte, MSI Afterburner ve AIDA 64 açınca sıcaklık değerleri birbirinden farklı. Anakartın sensörü ile ilgili bir sorun mu yoksa yazılımsal mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-23 140012.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-23 140012.png
    250,7 KB · Görüntüleme: 61
  • MSI_SnapShot.jpg
    MSI_SnapShot.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 55
Merhabalar,

MSI MAG X570 Tomahawk anakartım var. BIOS'a girince sıcaklık "0" derece olarak görünmekte, MSI Afterburner ve AIDA 64 açınca sıcaklık değerleri birbirinden farklı. Anakartın sensörü ile ilgili bir sorun mu yoksa yazılımsal mı?

Sensörde sorun olsa MSI afterborner da görünmezdi.

Sensörde sorun olsa MSI afterborner da görünmezdi.

MSI "afterbornerda" görünmüyor zaten. Arkada açtığı program HWiNFO.
Merhabalar,

BIOS güncellemesi yap. Düzelir büyük ihtimalle.

Sanırım sorun BIOS yazılımında. Çünkü işlemci çekirdeği de 0 derece gözüküyor. MSI Afterburner'da da ekran kartı sıcaklığına bakıyorsunuz. AIDA64 ile aynı oluyor o da.
Bana göre sorun BIOS'da, güncel değilse en stabil ve en güncel sürüm ile deneyebilirsiniz.

Sanırım sorun BIOS yazılımında. Çünkü işlemci çekirdeği de 0 derece gözüküyor. MSI Afterburner'da da ekran kartı sıcaklığına bakıyorsunuz. AIDA64 ile aynı oluyor o da.
Bana göre sorun BIOS'da, güncel değilse en stabil ve en güncel sürüm ile deneyebilirsiniz.

Ayrıca MSI Afterburner üzerinde gözüken 0 değeri ekran kartının voltaj değeri olarak gözüküyor. Ama o bana tuhaf geldi açıkçası.

Ayrıca MSI Afterburner üzerinde gözüken 0 değeri ekran kartının voltaj değeri olarak gözüküyor. Ama o bana tuhaf geldi açıkçası.
Voltaj kontrolü ve takibi kapalı olduğu için. Bende de öyle gözüküyor kapalıyken, sorun yok yani.

2 defa BIOS güncellmesi yaptım. Birini de bugün yaptım beta sürüm varmış onu yükledim. Problem devam ediyor.

Çok dert etmeye gerek yok. HWiNFO'da gösteriyor zaten. Ek bilgi geçeyim beta güncellemeleri yapmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı