MSI X570S ace Max XMP profili çalışmıyor

Bu değerin stabil olmadığını düşünüyorum. Hatta denemek isterseniz Prime95 indirip Large FFTs açın ve Windows Hardware sekmesini gözlemleyin. O sekme anında 1 olacaktır benim düşüncem. Eğer 1 dakika boyunca o sekme 0'dan farklı bir sayı olmuyorsa testi durdur ve kullan o haliyle. Ama olur da Windows Hardware sekmesi 1 bile olursa direkt testi durdur, BIOS'a dön ve DRAM Frequency ayarını 3600, FCLK Frequency ayarını da 1800 MHz yap.
Eki Görüntüle 1211014
Daha yüksek bir frekans da çalıştıramaz mıyım? Boşuna mı aldım ben şimdi bu anakart ve rami 😔

Daha yüksek bir frekans da çalıştıramaz mıyım? Boşuna mı aldım ben şimdi bu anakart ve RAM'i 😔
Hocam çalıştırırsın ancak 1:2 moda geçer ve bu da Ryzen işlemcilerde performans düşürüyor. Kısaca söylemek gerekirse RAM'i 5000 MHz kullanmaktansa 3733-3866-3933 MHz kullanmak Ryzen işlemcilerde daha çok performans sağlıyor.

Hocam çalıştırırsın ancak 1:2 moda geçer ve bu da Ryzen işlemcilerde performans düşürüyor. Kısaca söylemek gerekirse RAM'i 5000 MHz kullanmaktansa 3733-3866-3933 MHz kullanmak Ryzen işlemcilerde daha çok performans sağlıyor.
Şuan hangi modda peki?

Şuan hangi modda peki?
1:1 ancak stabil olmadığını düşünüyorum çünkü Ryzen 5000 serisi işlemciler 2000 FCLK'yi çok zor görürler, aşırı şanslı olmak gerek. Bu sebeple Prime95 Large FFTs yapmanı istedim. Eğer Large FFTs sırasında HWiNFO açıkken tabii Windows Hardware Error sekmesi 0'dan farklı bir sayı olmuyorsa 1 dakika sonunda, stabildir.

1:1 ancak stabil olmadığını düşünüyorum çünkü Ryzen 5000 serisi işlemciler 2000 FCLK'yi çok zor görürler, aşırı şanslı olmak gerek. Bu sebeple Prime95 Large FFTs yapmanı istedim. Eğer Large FFTs sırasında HWiNFO açıkken tabii Windows Hardware Error sekmesi 0'dan farklı bir sayı olmuyorsa 1 dakika sonunda, stabildir.
30sn sonra 80 hata verip pc kapandı

Dosya Ekleri

• ZenTimings_Screenshot.png
    ZenTimings_Screenshot.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 24
@Erkan Şahin Şimdi Large FFTs testini tekrarlar mısın? Yine Windows Hardware sekmesini kontrol et HWiNFO'daki. 1 dakika yeterlidir. Error yersen testi anında durdur. Error yemezsen 1 dakikanın sonunda, testi kapat ve keyfine bak.

@Erkan Şahin Şimdi Large FFTs testini tekrarlar mısın? Yine Windows Hardware sekmesini kontrol et HWiNFO'daki. 1 dakika yeterlidir. Error yersen testi anında durdur. Error yemezsen 1 dakikanın sonunda, testi kapat ve keyfine bak.

Hata vermedi. Ama ben bu RAM'leri daha yüksek hızlarda çalıştıramayacak mıyım?

Hata vermedi. Ama ben bu RAM'leri daha yüksek hızlarda çalıştıramayacak mıyım?
3733 MHz yapıp tekrar Prime95 Large FFTs ve Windows Hardware dene. Tahminim 3866'ya kadar çıkabileceksin.

Geri
Yukarı