MSI X670-P 1 adet pini yapmuk geldi

R. Berat YAŞAR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D / Gigabyte X570 Aorus Elite (Rev 1.0) / Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200Mhz CL16 /PowerColor Red Devil RX 6750XT OC- MSI NVIDIA GeForce RTX2070 Gaming Z / ADATA 256GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD / Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB HDD / CM MasterLiquid ML240L / Dark N10 PRO / High Power 850W 80+ Gold 14cm
Meslek
Harita Mühendisi
@Batyxah Hocam 2 gün önce MSI X670-P modelini almıştım ve ürün 1 adet PIN'i yamuk geldi bu sebeple işlemci kırmızı hata ışığı yanıyordu. Ürünü geri gönderdim şimdi B650-P aldım siz bu şekilde bir problem falan yaşadınız mı? Ve BIOS açılma süresi ne kadar sizce bu anakart ile ben 7800x3D kullanacağım bunu destekler mi sizce? Ve BIOS sürümü kaç kullanıyorsunuz.

@Batyxah hocam 2 gün önce MSI X670-P modelini almıştım ve ürün 1 adet PIN'i yamuk geldi bu sebeple işlemci kırmızı hata ışığı yanıyordu. Ürünü geri gönderdim şimdi B650-P aldım siz bu şekilde bir problem falan yaşadınız mı? Ve BIOS açılma süresi ne kadar sizce bu anakart ile ben 7800x3D kullanacağım bunu destekler mi sizce? Ve BIOS sürümü kaç kullanıyorsunuz.

B650 Carbon Wi-Fi ve Ryzen 7 7700 var UEFI BIOS yazısı geliyor, arkasına MSI logosu ve saniyeler içinde açılıyordu. En son çıkan beta olmayan BIOS kurdum açılma süresi arttı ama zamanla düzelecektir.

B650 Carbon Wi-Fi ve Ryzen 7 7700 var UEFI BIOS yazısı geliyor, arkasına MSI logosu ve saniyeler içinde açılıyordu. En son çıkan beta olmayan BIOS kurdum açılma süresi arttı ama zamanla düzelecektir.

Hocam siz bu MSI ürünlerine hakim iseniz AM5 anakartlar içerisinde Tomahawk, Carbon ve Pro modelleri var bunların hangisinin kalitesi diğerlerinden üstün oluyor? Ve B650 Pro ile Carbon arasında çok fark var mı?

Hocam siz bu MSI ürünlerine hakim iseniz AM5 anakartlar içerisinde Tomahawk, Carbon ve Pro modelleri var bunların hangisinin kalitesi diğerlerinden üstün oluyor? Ve B650 Pro ile Carbon arasında çok fark var mı?

Karşılaştırma yapabilirsin. Carbon - Pro arasında kaldıysan ve bütçen yeterse Carbon serisi iyidir.

Seriler için MEG>MPG>MAG olarak geçiyor. @R. Berat YAŞAR carbon serisi de mpg olarak geçmekte.

Ayrıca boot süresini iyileştirmek için BIOS ayarlarından memory context restore seçeneğini etkin yapabilirsiniz.

@Batyxah hocam 2 gün önce MSI X670-P modelini almıştım ve ürün 1 adet PIN'i yamuk geldi bu sebeple işlemci kırmızı hata ışığı yanıyordu. Ürünü geri gönderdim şimdi B650-P aldım siz bu şekilde bir problem falan yaşadınız mı? Ve BIOS açılma süresi ne kadar sizce bu anakart ile ben 7800x3D kullanacağım bunu destekler mi sizce? Ve BIOS sürümü kaç kullanıyorsunuz.

Yaşadığın sorun için çok üzüldüm. Başıma hiç böyle bir olay gelmedi ama ben B650-P Wi-Fi modelinden memnunum. BIOS ilk aldığımda çok yavaştı W11'e falan geçmiştim. Sonra 90 saniye boot süreleri olunca araştırmaya başladım ve 20 saniyeye indirdim boot süresini. Şu an gayet ideal bir süre herkese öneririm malzeme kalitesi çok iyi soğutması da çok iyi. Son BIOS sürümünü kullanıyorum.

Yaşadığın sorun için çok üzüldüm. Başıma hiç böyle bir olay gelmedi ama ben B650-P Wi-Fi modelinden memnunum. BIOS ilk aldığımda çok yavaştı W11'e falan geçmiştim. Sonra 90 saniye boot süreleri olunca araştırmaya başladım ve 20 saniyeye indirdim boot süresini. Şu an gayet ideal bir süre herkese öneririm malzeme kalitesi çok iyi soğutması da çok iyi. Son BIOS sürümünü kullanıyorum.
Hocam ben bu sorun sonrası aldığım yerden 1e1 sıfırı ile değişim yaptım. Şuan hiç bir sıkıntı yok PC 18 saniyede falan açılıyor. Ancak ilk gelen anakart fabrikasyon hatalıymış.

Geri
Yukarı