MSI xtrio RX6950 XT'den gelen ses nedir?

dewilboyz

Kilopat
Merhaba, yaklaşık 1 hafta önce ekran kartı aldım. Oyunlarda 130W civarında güç çekmeye başlayınca videodaki gibi ses gelmeye başlıyor fakat bir süre sonra kesiliyor. Sürekli olan bir şey değil. Bu ses neden kaynaklanıyor?

LİNK

Coil Whine. Yeni nesil kartlarda çok sık karşılaşılır. Normal bir durum endişe etmenize gerek yok. Özellikle yükleme ekranlarında ve kart tam yük altında değilken duyulabilir.

Coil whine. Yeni nesil kartlarda çok sık karşılaşılır. Normal bir durum endişe etmenize gerek yok. Özellikle yükleme ekranlarında ve kart tam yük altında değilken duyulabilir.

Bende şüphelenip biraz okumuştum karta hiçbir şekilde zarar vermediği falan yazıyor ama garantisi de varken servise yollamaya gerek var mıdır satarken falan sıkıntı olur mu?

Biraz önce yetkili servis ile görüştüm bu sorun için coil whine probleminin Power Supply yada topraklı prizden kaynaklandığını bunları değiştirerek tekrardan ses geliyor mu diye kontrol etmemi söylediler. Bu sesi ekran kartı elektiriği temizlemeye çalışırken çıkardığı sesin gayet normal olduğunu ses çıkaran bobinler değişse bile sesin devam edebileceğini ekran kartına hiçbir şekilde zarar vermediğini ve fabrikanın bile bu sesi bir sorun olarak görmediğini söylüyorlar.

Son düzenleme:
Bende şüphelenip biraz okumuştum karta hiçbir şekilde zarar vermediği falan yazıyor ama garantisi de varken servise yollamaya gerek var mıdır satarken falan sıkıntı olur mu?

Biraz önce yetkili servis ile görüştüm bu sorun için coil whine probleminin Power Supply ya da topraklı prizden kaynaklandığını bunları değiştirerek tekrardan ses geliyor mu diye kontrol etmemi söylediler. Bu sesi ekran kartı elektiriği temizlemeye çalışırken çıkardığı sesin gayet normal olduğunu ses çıkaran bobinler değişse bile sesin devam edebileceğini ekran kartına hiçbir şekilde zarar vermediğini ve fabrikanın bile bu sesi bir sorun olarak görmediğini söylüyorlar.

Bu bir sorun, ama günümüzde çözümü yok ve neredeyse tüm ekran kartlarında var. Dedikleri gibi gerçekten coil whine sorunu bobin değiştirerek vs. düzelmez. Ekran kartını atıp yenisini almak gerekiyor. Eğer fan sesini bastıracak kadar fazla ise garanti değişim yapıyor çoğu markada. PSU ve priz ile uzaktan yakından hiçbir alakası yok.

Bu bir sorun, ama günümüzde çözümü yok ve neredeyse tüm ekran kartlarında var. Dedikleri gibi gerçekten coil whine sorunu bobin değiştirerek vs. düzelmez. Ekran kartını atıp yenisini almak gerekiyor. Eğer fan sesini bastıracak kadar fazla ise garanti değişim yapıyor çoğu markada. PSU ve priz ile uzaktan yakından hiçbir alakası yok.

Vallahi hiç yollayın bakalım diye bir şey söylemediler. Bir de MSI yetkili servisi olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı