MSI Z170-A PRO nasıldır?

YusufSahin1996

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Fiyat araştırması yaparken gördüm. Dikkatimi çekti. Z170 soket bir anakart ve fiyatı oldukça uygun. Vatan bilgisayarda bile 121 dolar fiyat etiketi ile oldukça uygun geldi. Sizce alınası bir kart mı yoksa diğer modellerden eksiği var mıdır?

Şimdilik elimde bulunan i3 6100 işlemci ile kullanıp ileride pascal ve polaris mimarilerinin artılarını eksilerini tartıp ona göre bir ekran kartı almayı düşünüyorum. M.2 SSD desteği olduğu için ve z170 yongası olduğu için düşündüm. İleride i5 6600K işlemci ile birlikte kullanıp sadece Need For Speed in çıkacak olan oyunu için hem de güncel 4-5 yıl beni götürebilecek bir sistem topluyorum. Sizce böyle bir kombinasyon akıllıca olur mu? Yoksa farklı kombinasyonlara yönelmelimiyim?

Tabikide kullanabilirsiniz ama biraz bütçe arttırma imkanınız varsa almışken i5 6400 alabilirsiniz ama i3 6100 kötü bir işlemci değil ama almışken isterseniz i5 alın derim.
Ve ekran kartı konusundada Polaris ve Pascal mimarisini kullanan ekran kartları piyasa sürüldüğünde onlardan alıp takabilirsiniz ama tahminimce Pascal çıkınca Maxwell ekran kartları ucuzlayacaktır onlardanda alabilirsiniz tercih sizin şahsen ben öyle yapacağım.

İyi Günler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı