MSİ Z170 M5 Kingston 16GB HX426C15FBK2/16 RAM Çalışmama Sorunu

Makaleler
110
Merhaba Sosyal, önce sistem özelliklerim;
  1. İ7 6700K işlemci, (4.4 Ghz' de hız aşırtmalı)
  2. MSİ Z170 M5 Anakart
  3. Kingston 16 GB 2666 Mhz RAM (Tam kodu: HX426C15FBK2/16)
  4. MSİ GTX 970 ekran kartı
  5. Corsair RM750x güç kaynağı, 750 W
  6. CM Nepton 240M soğutu
  7. CM Mastercase Pro 5

Öncelikle sorun daha bilgisayarı toplar toplamaz başladı. Bilgisayarı açtığımızda ne BIOS ekranı ne de şu '' memory or CPU changed '' yazısı çıkmadı. 2 gün boyunca açılmadı bilgisayar, bunun yanında debug LED kafayı yedi ve bir değerde sabit durmadı, ayrıca son PCİ E hattının altındaki bir LED'de yanıp sönmeye başladı. Sonra RAM' lerden birini çıkardım ve bilgisayar çalışmaya başladı, Windows' u falan kurdum. Sonra RAM arızalıdır diye taktım ve bilgisayar takır takır çalışmaya devam etti.

1.5 ay sonra kablolama yapmak için bilgisayarı kapattım, açtığımda yine bu sorun çıktı, ben de kapattım ve RAM'lerden birini çıkartıp yeniden açtım çalıştı. Geri taktım yine çalıştı.

2 gün önce şerit LED bağlamak için kapattım ve o zaman 3 4 kere açıp kapattım. Yine bu sorun oldu. Ama bu sefer RAM'i çıkardığım da çalışıyordu ama taktığım da çalışmadı. Öyle bir saat bekledikten sonra ne olduysa boot etti ve açıldı.

Her bu hatada;
  1. Debug LED kafayı yemiş gibi değişiyor, bir sayıda sabit kalmıyor,
  2. Son PCİ E hattının altındaki LED yanıp sönmeye başlıyor.
O LED burada bir yerde;
ewq.PNG

@Mikail Fidan başlığı değiştirir misiniz? RAM' lerim çalışıyor. Belli ki konuyu tam anlamadan değiştirmişsiniz.

RAM' lerimden tam performans alıyorum orada sıkıntı yok, ama bazen hata yapıyor böyle.

Lütfen başlığı değiştirin zira bu başlık kullanıcıları yanlış yönlendirecektir.

(Bu arada sizi etiketledim çünkü konu aktif edildiğinde siz çevrimiçiydiniz)

kardes ben ayni anakart ve aynı RAM topladm sorunsuz çalışıyrmus.
PC yarın alacağım acaba senmi yanlış bir kablo taktin

Hocam bu bilgisayarı 6 aydır kullanıyorum. Bir sorun ya da performans eksiği yok, sadece arada böyle problem çıkartıyor. Tahminimce bu benim şansıma çıkmış bir şey. Bu kombinasyonu alabilirsiniz, ama tavsiyem 2400 MHz'lik almanız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı