Çözüldü MSI Z170A GAMING M3 her açılışta BIOS'a giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SilverBullet

Kilopat
Herkese merhaba,

Son birkaç gündür bilgisayarım her açılışında BIOS ekranı karşıma çıkıyor. Anakart üzerinde 1 adet SSD ve HDD var. SSD olana Windows kurulu ve diskler kısmında ilk sırada görüyorum. Sorun tam olarak neden kaynaklanıyor? Birkaç konuda insanlar sorunlarına çözüm bulmuşlar ancak benim anakart modelimde pek bir çözüme ulaşamadım. 4-5 yıllık bir sistem kullanıyorum.

Sistem özellikleri olarak ise; Intel i7 6700K 4.00 GHz işlemci, GTX980 model bir ekran kartı ve 16 GB RAM'e sahibim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu fotoları yamuk yumuk çekmek yerine düz çekseniz BIOS sürümünüzü de görürdük belki...

BIOS'ta bizden gizlemeniz gereken bir bilgi yok.

Aşırı eski BIOS sürümünüz. 2015'ten kalma. Son sürüme geçin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
SSD olana Windows kurulu ve diskler kısmında ilk sırada görüyorum.
Yanlış. İlk sırada olması gereken Windows Boot Manager, eğer sistem UEFI kurulu ise.

SSD sorunsuz çalışıyor mu? Marka/model?
BIOS güncel mi?

SanDisk 120 GB SSD Plus marka ve model bir SSD herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar yalnız SSD disk bir kızağa takılı vaziyette değil 2 yıldır boşta duruyor. BIOS'un güncel olup olmadığını nasıl anlayabilirim acaba?

Başlat > dxdiag

Şu anda son sürüm: 7978vAD

En son çektiğim hali bu şekilde daha önce BIOS ile ilgili bir sorun yaşamadığım için pek vakıf değilim maalesef.
Kontrol ediyorum hemen.
Rakamların yanında harf yok ancak sayı bazında güncel gözüküyor.

Dosya Ekleri

• resim 1.jpg
    resim 1.jpg
    81,3 KB · Görüntüleme: 96
  • resim 2.jpg
    resim 2.jpg
    206,2 KB · Görüntüleme: 92
  • 4578639.805_image.png
    4578639.805_image.png
    3,9 KB · Görüntüleme: 55
Şu fotoları yamuk yumuk çekmek yerine düz çekseniz BIOS sürümünüzü de görürdük belki...

BIOS'ta bizden gizlemeniz gereken bir bilgi yok.

Aşırı eski BIOS sürümünüz. 2015'ten kalma. Son sürüme geçin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Teşekkür ederim yardımınız için ufak bir sorum daha olacaktı. Biraz araştırdım ama anlayamadım UEFI ayarı bozulursa eğer BIOS güncelleme sonrası tekrar eski haline nasıl geri getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı