MSI Z170A Gaming M3 ve Kingston HyperX Fury Black 2666 MHz CL15 Uyumu

merak eden adam

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle bilgisayarımı yeni aldım. MMORPG oyun oynuyorum, ön yükleme ekranında bir yerlere ışınlandığımda bilgisayar reset atıyor. Her zaman yapmıyor, 2-3 saat açık kaldıktan sonra yapıyor bunu. Anakart ile RAM uyumsuzluğum olabilir mi? Bir de böyle ön yükleme ekranlarında falan Power'dan ses geliyor. Ondan şüphelenip 750W 80+ Bronz sertifikalı bir Power aldım, Çarşamba günü gelecek. RAM uyumunu kontrol edebilir misiniz?
Bunu yeni fark ettim. Acaba uyumsuz olduğundan atabilir mi? Özelliklerinde şöyle yazıyor çünkü:
Hafıza Bus Hızı
3200 (OC) MHzVar
2600 (OC) MhzVar
3600 (OC) MHzVar
3000 (OC) MHzVar
2800 (OC) MHzVar
2133 MHzVar
2400 MHzVar
[TBODY] [/TBODY]
Yarım ederseniz çok memnun olurum. O kadar para verdim sıfırdan sistem dizdim ama sorunlardan daha verimli şekilde bilgisayardan memnun kalamadım. Herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
teşekkürler ramler ile ilgili bir problemim yok o zaman arattırdım var uyumlu powerdan kaynaklanan bir problemli mi bu reset atma sorunu onuda power gelince görecem eğer ondanda değilse neden pc reset atar acaba ? ısıdan değil eminim ne işlemci nede ekran kartı çok aşırı bir ısınma söz konusu değil

teşekkürler ramler ile ilgili bir problemim yok o zaman arattırdım var uyumlu powerdan kaynaklanan bir problemli mi bu reset atma sorunu onuda power gelince görecem eğer ondanda değilse neden pc reset atar acaba ? ısıdan değil eminim ne işlemci nede ekran kartı çok aşırı bir ısınma söz konusu değil
bende eski ekran kartından çok ısınıyordu reset atıyordu ramlan alakası yoktur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı