MSI Z170A Gaming M5 vs Asus Z170 Pro Gaming

Sizce?

• Oy verenlerin toplamı
    35

benisec_benisec

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Doların iyiden iyiye düşmesiyle anakartta çıtamı biraz daha yükselttim diyebilirim. Başından beri kafamda olan Asus Z170 Pro Gaming bugün MSI Z170A Gaming M5'in fiyat ve özelliklerini görünce açıkçası kafamı biraz karıştırdı.

İşlemci i7 6700K olacak. Sistem uzunca bir süre beni götürebilmeli. Arayüzü ile, bileşenlerin kalitesi ile, overclock performansı ile üst düzey bir anakart arıyorum. Sizce M5 mi almalıyım yoksa Pro Gaming ile yoluma devam mı etmeliyim?

Anakart konusunda bilgili bir arkadaş açıklama yaparsa ben de sevinirim. MSI M3-M5-M7 arasındaki fark nedir? Z serisi nedir H serisi nedir? İ5 6600k işlemci + GTX 970 olan sisteme en uygun kart hangisidir? Sorular, sorular :(

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Overclock konusunda beni yarı yolda bırakmayacak orta-üst segment bir anakart arıyorum. Sizce Asus Z170 Pro Gaming yeterli mi yoksa bütçe varsa MSI Z170A M5 kesinlikle tercih edilmeli mi? Kullanılan bileşenler hangisinde daha kalitelidir?

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Overclock konusunda beni yarı yolda bırakmayacak orta-üst segment bir anakart arıyorum. Sizce Asus Z170 Pro Gaming yeterli mi yoksa bütçe varsa MSI Z170A M5 kesinlikle tercih edilmeli mi? Kullanılan bileşenler hangisinde daha kalitelidir?
Aralarında çok fazla fark yok ancak M5'in OC performansı daha iyi. Hem MSI'ın bu aralar M5 alana 95TL hediye ediyor. Yani Windows + M5 oluyor. Bence çok iyi bir fırsat. Eğer şuan alabiliyorsan kesinlikle hemen M5 almalısın.

MSI'ın overclock performansının daha iyi olduğunu kanıtlayabilir misin? Merak ettiğim için soruyorum eğer döküman varsa seve seve incelemek isterim. Hexus'da Z170 Pro Gaming ile MSI Z170A Gaming M7 arasında bir karşılaştırma buldum. Overclock performansında Pro Gaming ile Gaming M7 neredeyse kafa kafaya gitmiş. Çoğu benchmark testinde ise Asus çok az daha yüksek puanlar almış olarak gözüküyor. Eğer M7'ye bile bu kadar kafa tutabiliyorsa neden fazla para verip MSI alayım ki? Asus işimi fazlasıyla görür. Yanılıyor muyum? :)

MSI'ın overclock performansının daha iyi olduğunu kanıtlayabilir misin? Merak ettiğim için soruyorum eğer döküman varsa seve seve incelemek isterim. Hexus'da Z170 Pro Gaming ile MSI Z170A Gaming M7 arasında bir karşılaştırma buldum. Overclock performansında Pro Gaming ile Gaming M7 neredeyse kafa kafaya gitmiş. Çoğu benchmark testinde ise Asus çok az daha yüksek puanlar almış olarak gözüküyor. Eğer M7'ye bile bu kadar kafa tutabiliyorsa neden fazla para verip MSI alayım ki? Asus işimi fazlasıyla görür. Yanılıyor muyum? :)
Zaten aralarındaki farkın çok olacağını sanıyorsan yanılıyorsun. Sonuçta temeli aynı anakartlar. Ancak şuana kadar okuduğum yerlerde Z170A Gaming M5'in Z170 Gaming Pro'lardan iyi olduğu söyleniyor. Eğer sen Asus'un tipini daha çok beğendiysen onu alabilirsin. Ben de MSI Z170A Gaming Pro ve MSI Z170A Gaming M5 arasında kalıyorum ancak M5 bana daha çekici geldiği için onu seçesim geliyor. Zaten MSI'ın 95TL iadesi var. Yani aralarında fiyat olarak çok bir şey kalmıyor. Siz bilirsiniz.

Kimse Gigabayte Z170X-Gaming 5 söylememiş. Gigabayte Anakart konusunda Asus ve MSİ'dan daha iyi. Bildiğim kadarıyla MSİ ve Asus orta kalite marka.

Bu iki kart arasına bir de ROG Maximus VIII Ranger'ı eklesek ne dersiniz peki? MSI M5 yerine tercih edilebilir mi? Nedense her zaman Asus ürünleri daha içten gelmiştir bana.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı