MSI Z170A Gaming M7 İleriye Dönük Bir Anakart mı?

• Konuyu başlatan Sero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 4B
Şöyle bir sistemde tavsiye edilebilir.
Eki Görüntüle 218862
Kardes sistemin sahane :D. Bu fiyata Alinabilir en guzel sistem :). Tek eksigi kasa. Ali Gungir bizzat Dark N10 almak isteyen birine alma tavsiye etmiyoruz dedi. Anlatabildim umarim :).

Öncelikle teşekkür ederim. Aşağıda attığınız sistem AMD Ryzen tabanlı bir sistem ve merak ettiğim husus ise Ryzen işlemcinin bir İntel İ7 performansı verebilcek mi ? Ve belirttiğim üzere ileride GTX1080 ya da daha üst modeller gibi astronomik ekran kartları kullanmak istiyorum. Attığınız sistemdeki anakart ileriye dönük bir anakart mıdır ? İleride yapacağım sistem güçlendirmelerine ayak uydurabilir mi ? Son olarak anakart 2667 Mhz ama ramler ise 3000 mhz bu konu hakkında biraz bilgisizim.
Ryzen daha ucuz ve daha iyi performans veriyor. I7 7700K'nin rakibi Ryzen 7 1700'dur. Ryzen 7 1700X i7 7700K'dan bariz daha gucludur. Oyun performansinda ise i7 7700K belki I7 6900K ile bile yariris ama araya Render girirse AMD hopp der orada :). Render yapacaksa kesinlikle Ryzen al bariz fark var :).
Anakart olarak X370 en ust anakarttir ve baya baya yeter :). Anakart 2667 MHZ olsun RAM'ler 394884939 MHZ olsun anakarta takdiginda 2667 MHZ'de calisacaktir ve sorun cikarmayacaktir merak etme :). 3000 MHZ burada dogru secim olur. @Fatih ŞENGİL Arkadasin attigi sistem gayet guzek alinabilir. Bu arada Ryzen gayet yeterli ve cok guclu bir islemci GTX 1080'ine yeter merak etme :).

Kardes sistemin sahane :D. Bu fiyata Alinabilir en guzel sistem :). Tek eksigi kasa. Ali Gungir bizzat Dark N10 almak isteyen birine alma tavsiye etmiyoruz dedi. Anlatabildim umarim :).

Ryzen daha ucuz ve daha iyi performans veriyor. I7 7700K'nin rakibi Ryzen 7 1700'dur. Ryzen 7 1700X i7 7700K'dan bariz daha gucludur. Oyun performansinda ise i7 7700K belki I7 6900K ile bile yariris ama araya Render girirse AMD hopp der orada :). Render yapacaksa kesinlikle Ryzen al bariz fark var :).
Anakart olarak X370 en ust anakarttir ve baya baya yeter :). Anakart 2667 MHZ olsun RAM'ler 394884939 MHZ olsun anakarta takdiginda 2667 MHZ'de calisacaktir ve sorun cikarmayacaktir merak etme :). 3000 MHZ burada dogru secim olur. @Fatih ŞENGİLL Arkadasin attigi sistem gayet guzek alinabilir. Bu arada Ryzen gayet yeterli ve cok guclu bir islemci GTX 1080'ine yeter merak etme :).
Bu güzel ve açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar render ve yayın işlemleri için hep İntel sistemler önerilmişti bana bu konuda kafam biraz karıştı. Ayrıca anakart için ayırdığım bütçe x370 in kinden fazla. Daha yüksek bellek frekansları olan bir anakartı seçmek benim için faydalı olur mu sizce? 1000 ve 900 tl civarı olarak ne önerirsiniz.

Ben 1100 ve 1250 TL'ye gordum su an satilan. Su an anakartlar daha cikmadi sadece markalar birkacar tane cikardilar. Az daha beklerseniz ileride butcenize uygun anakartlar cikacaktir. 100 TL daha verirseniz Gigabyte Aourus X370 Gaming 5 oneririm.
Bellek frekansinin yuksek olmasi avantaj ancak oyunlarda cok fazla bir performans artisi saglamiyor Render icin bir fikrim yok gene de o kadar onemli degil.
@Fatih ŞENGİLL Arkadasin attigi sistemde anakart da yeter islemci de ancak sanirim siz ileride GTX 1080 gibi bir ekran karti takmayi planliyorsunuz o zaman arkadasin attigi sistemde Sapphire RX 480'i gecici aldiniz. GTX 1080 takilacaksa anakarta 1100 TL butce ayirmanin bir sakincasi yok. Islemci de gayet yeterli.
Tavsiyem eger ileride her halukarda GTX 1080 takarim diyorsaniz o zaman ekran kartini biraz daha dusuk bir sey alip (Ornegin GTX 1050.) Render ile ugrasacaginiz icin islemciyi Ryzen 7 1800X almaniz. Tabii ki yukarida belirttigim gibi daha sonra GTX 1080 takmak sartiyla. Render oyun gibi degildir islemci gucu cok ister.

Son düzenleme:
Ben 1100 ve 1250 TL'ye gordum su an satilan. Su an anakartlar daha cikmadi sadece markalar birkacar tane cikardilar. Az daha beklerseniz ileride butcenize uygun anakartlar cikacaktir. 100 TL daha verirseniz Gigabyte Aourus X370 Gaming 5 oneririm.
Bellek frekansinin yuksek olmasi avantaj ancak oyunlarda cok fazla bir performans artisi saglamiyor Render icin bir fikrim yok gene de o kadar onemli degil.
@Fatih ŞENGİLL Arkadasin attigi sistemde anakart da yeter islemci de ancak sanirim siz ileride GTX 1080 gibi bir ekran karti takmayi planliyorsunuz o zaman arkadasin attigi sistemde Sapphire RX 480'i gecici aldiniz. GTX 1080 takilacaksa anakarta 1100 TL butce ayirmanin bir sakincasi yok. Islemci de gayet yeterli.
Tavsiyem eger ileride her halukarda GTX 1080 takarim diyorsaniz o zaman ekran kartini biraz daha dusuk bir sey alip (Ornegin GTX 1050.) Render ile ugrasacaginiz icin islemciyi Ryzen 7 1800X almaniz. Tabii ki yukarida belirttigim gibi daha sonra GTX 1080 takmak sartiyla. Render oyun gibi degildir islemci gucu cok ister.
Dün akşam biraz araştırdım Ryzen ları ve 1800x çok cazip geldi. Dediğiniz gibi ekran kartını başlangıç için orta seviye alıp oradan kalan bütçeyi anakart ve işlemcide kullanacağım. Ama hala İntel in kabylake leri aklımı çelmiyor değil.

Dün akşam biraz araştırdım Ryzen ları ve 1800x çok cazip geldi. Dediğiniz gibi ekran kartını başlangıç için orta seviye alıp oradan kalan bütçeyi anakart ve işlemcide kullanacağım. Ama hala İntel in kabylake leri aklımı çelmiyor değil.
İntel Kaby Lake işlemcilerin Ryzen 1800x ile bırakın yarışmayı yan yana duramazlar. Ryzen 1800x, İntel 6900k' nın karşısına konuldu. Üstelik fiyat farkı da 2 katı Ryzen 1800x 2400 TL iken İntel 6900k 5000 Tl civarında. Bence Ryzen 1800x tercih edin.

Yan yana duramazlar, yarisamazlar lafi olmadi. Intel hala cok guclu. Oyun performansinda hala Intel onde dedigim gibi ama Render varsa Ryzen baya onde. Kaldi ki 1800X Render'da 6900K'dan iyi ve yari fiyatina.

İntel Kaby Lake işlemcilerin Ryzen 1800x ile bırakın yarışmayı yan yana duramazlar. Ryzen 1800x, İntel 6900k' nın karşısına konuldu. Üstelik fiyat farkı da 2 katı Ryzen 1800x 2400 TL iken İntel 6900k 5000 Tl civarında. Bence Ryzen 1800x tercih edin.

Yan yana duramazlar, yarisamazlar lafi olmadi. Intel hala cok guclu. Oyun performansinda hala Intel onde dedigim gibi ama Render varsa Ryzen baya onde. Kaldi ki 1800X Render'da 6900K'dan iyi ve yari fiyatina.
Yayın yapmak ve oynadığım oyunları çekip paylaşmak amacıyla kuracağım sistem için öneriniz Ryzen dır yani. Ayrıca Ryzen ın kurduğu AM4 platformu uzun soluklu bir platform olacakmış yani aldığım x370 tabanlı bir anakarta ileride çıkan bir AMD takabilecekmişim. Bu mantıkla bakarsak Ryzen mantıklı gibi duruyor. Ve şöyleki İntelin soket değiştirmeyeceği kesin değil.

Aynen oyle. Tabii ki Intel batti asla denemez. Intel yillardir islemci piyasasina hukmeden ve haal oyun performansinda onde olan marka ama tabii ki size Ryzen uygun.

Aynen oyle. Tabii ki Intel batti asla denemez. Intel yillardir islemci piyasasina hukmeden ve haal oyun performansinda onde olan marka ama tabii ki size Ryzen uygun.
İlginiz ve alakanız için gerçekten teşekkürler. Ryzen tabanlı bir sistem önerisi için konu açacağım sizide bekliyorum(y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı