İleriye Dönük Bir Anakart

• Konuyu başlatan CanFakedead
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 3B
O.C meraklısı değilim zaten de ben uçuk bir anakart lazım sanıyordum. 130 TL'lik bir kart bile işimi görebiliyor ha? Vay be. Neyse efendim önerilerinize hala açığım. Görsellik ve teknik açıdan beni ileriye götürsün 3-5 yıl kadar. Ve sizce ana başlıkta saydığım sistem kaç yıl ileri götürür alacağım anakart ile birlikte?

Önerdiğim anakartı almalısın, alman gerek. Diğer H61 soket veya Z77 (çoğu) USB 2.0 ve SATA 2.0 destekledikleri için geride kaldı. Önerdiğim ürün hem ucuz, USB 3.0 destekli, SATA 3.0 destekli. :)

Not: İleriye dönük, seni yarı yolda bırakmayacak bir anakart şarttı, attım ben de.
H61M-F USB 3.0 ve SATA 2 ile geliyor. H67MA-E45 B3 ise harici bir SATA kontrolcü ile 2 adet SATA 3 portu sağlıyor. Yani yine SATA 2'den fazla bir farkı yok.

Sistemin üst düzey, bunu taşıyacak anakart maksimum USB 3.0 ve SATA 3.0 destekli olmalı. Ekonomik düşünürsen @SypeR'in önerdiği anakartı, 250TL bütçeye çıkabilirsen benim önerdiğim anakartı alabilirsin.

Arkadaşlar bir dakika, bir dakika kafam baya karıştı. Şimdi yanlış anlamadıysam sistemim güzel ve ileriye dönük bir sistem ve öyle abartı bir anakart istemiyor. 250 TL'lik bir anakart beni diğer parçalarla ileriye götürebilecek bir performans sunar yani? Tamam şöyle diyeyim şuanlık bu sisteme uygun en iyi ve yeni teknolojilerle ( USB 3.0 , SATA 3 ) bir anakart önermeniz daha iyi olur. Hem böyle fazla kafam karışmaz hemde kesin ve net cevapla işim halledilmiş olur.

Pekala bunları not aldım. Birde her ihtimale karşı alternatif sunar mısınız? Bundan biraz daha ucuz. Malum ne zaman ne olur bilemeyiz.

Yani alternatifler var 3 adet.
  1. Z77-A
  2. H61M-F
  3. H67MA-E45 (B3)
bütçeye göre en uygunu sen seç. :)

Seçenekleri ben ayrıntılı hale getireyim :)

1- Z77-A (Bütçeden kısmayacaksan direk al. 3770 için buna değer.)
2- H61M-F (Ekonomik, bütçe dostu.)
3- H67MA-E45 (Ekonomik, bütçe dostu.)

Hm bunları dikkate alıcam. Teşekkür ederim önerileriniz için son bir şey daha. Zalman Z3 Plus'a sığar dimi bunlar ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı