MSİ Z170A Gaming Pro vs M3 vs M5

sametcicekkk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar hocam yakında Skylake i7 6700K işlemci alıp bu anakartlardan birine takmak istiyorum. Tek modül 2400 veya 2600Mhz 8 GB RAM kullanacağım. Bu kartlardan hangisini tercih etmeliyim? M3 ile Gaming Pro hemen hemen aynı gibi fiyat olarak M5 ise 100-150 lira fark ediyor. İlk başlarda O.C yapmayı düşünmüyorum fakat geleceğe dönük bir sistem için öneriniz hangisi olurdu?

Up

Üzerindeki bişelenler bakımından üst düzey ses kapasitörleri turbom2 ssd portları vs daha birçok özelliği var ayrıca Msi anakartların Asus anakartlara nazaran arayüz destekleri daha gelişmiş.

Ben hepsinde MSİ'dan bahsetmiştim hocam bu arada Vatan M5 de Kinzu mause veriyormuş birazdan gidip almayı düşünüyorum.

MSI Z170A GAMING M5 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart

Arkadaşlar MSİ Gaming M5 modelini aldım bugün. 715 liraya aldım yanında Kinzu V3 Mause hediye verdiler

Arkadaşlar MSİ Gaming M5 modelini aldım bugün. 715 liraya aldım yanında Kinzu V3 Mause hediye verdiler

Üzerindeki bişelenler bakımından üst düzey ses kapasitörleri turbom2 ssd portları vs daha birçok özelliği var ayrıca Msi anakartların Asus anakartlara nazaran arayüz destekleri daha gelişmiş.
Gaming pro anakartım arızalı çıktı ve iadesi alındı. Sizce yeni kart olarak ne almalıyım? Asus pro gaming mi, aynı kartı mı, m3 m5 mi? 700 liraya kadar çıkarım herhalde bana ödenecek tutar 650 tl, aynı kartım 560 a kadar düşmüş şu an.

Vatan bilgisayardan alışveriş yapacak olsam sadece bu anakartı alırım çünkü başka yerde yok.

GIGABYTE Z170X-Gaming 5 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz(OC) USB 3.1 Anakart
@burakzeytinci Aynı kartı almanı tavsiye ederim işlemcin nedir ?
Webdenal.com dan alırım herhalde

İ5 6600k fakat 1 haftalık şekilde satıp i7 6700k alabilirim bilemiyorum.

Neden aynı kart dediniz de m3 veya m5 demediniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı