MSI Z170A M7 VS MSI Z170A M5

Comparison table | Hardware.Info United Kingdom

Ben değdiğini düşündüğüm için M7 aldım. Attığım linkte en ince detayına kadar farkları görebilirsin. En temel fark M7'nin daha ince overclock yapmaya imkan tanıması, daha fazla faz sayısı ve kullanılan kapasitörlerin kalitesi ile daha yüksek bir overclock imkanı. Aşırı overclock meraklısı değilsen M5 sana yeterli olur. Birde M7'nin arka portlardaki koruması çok şık duruyor. Onuda pas geçmeyelim. Seçim senin.

Comparison table | Hardware.Info United Kingdom

Ben değdiğini düşündüğüm için M7 aldım. Attığım linkte en ince detayına kadar farkları görebilirsin. En temel fark M7'nin daha ince overclock yapmaya imkan tanıması, daha fazla faz sayısı ve kullanılan kapasitörlerin kalitesi ile daha yüksek bir overclock imkanı. Aşırı overclock meraklısı değilsen M5 sana yeterli olur. Birde M7'nin arka portlardaki koruması çok şık duruyor. Onuda pas geçmeyelim. Seçim senin.

Merhabalar Msi M5 almayı düşünüyorum. Render tarzı işler yapmayacağım için i5 6600k düşünüyorum. Silverstone tundra td-02 ile , m5 ve i5 6660k rahat bir şekilde 4.5 ghz kullanabilir miyim ? Kartın overclock profili ya da menüsü var mı ? Ayrıca ramler corsair 8x2 3000mhz. Tavsiye verirseniz çok memnun olurum. bu şekilde kullanmam için m7 almam şart mıdır ? Teşekkürler

Tek tuş ile 4 ila 5 GHz arasında overclock imkanı var. Hiç anlamayan birisi bile kolaylıkla tek tuş ile overclock yapabilir. RAM'leri ise XMP ile istediğiniz saat hızında çalıştırabilirsiniz. Bu tarz bir kullanım için M5 yeterli olur.

Merhaba uzun zaman önce açılmış bir konu. seçimini hangi kartta yaptın bilmiyorum ama msi ın yeni başlayan bir kampanyası var. Belirli anakartlarda para iadesi yapıyor. M5 ve m7 kartların 95 tl iadesi oluyor. Ve ayrıca bazı sitelerde mouse hediye ediyor. Bende ikisi arasında kalmıştım ama bu kampanya ile m7 almaya karar verdim

Merhabalar kolay gelsin 12.29.2015 tarihinde m7 anakart aladım. talep formuna tıkladığımda kapalıdır yazmaktadır ? Nasıl yapabilirim?

koşullar hükümler kısmını gözden geçirin. Form kısmı açıldığında 60 gün içinde ödeme yapılacağı yazıyor fakat ilgili form ne zaman açılacak yazmıyor sanırım.. Her sitede geçerlimi yada sadece sitenin gösterdiği yerlerden mi alışveriş yapacağız tam emin değilim bende. Çünkü aynı ürün bir yerde 390 bir başka yerde 60 tl ucuza satılıyor. Tam netleşmiş bir konu değil sanırım ama ilgili yerlere mail attım geri dönüşlerini bekliyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı