MSI Z170A Tomahawk'tan sonra hangi anakart alınır?

kungormus

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba herkese, 2017 yılından beri MSI Z170A Tomahawk model anakartı kullanıyorum. SSD ölmüş sanırım, NVM SSD alacaktım ki anakartımın desteklemediğini gördüm. Sistemimden genel olarak memnun değilim artık, ancak ilk olarak anakart değişimi yapmak istiyorum, sonrasında ise diğer bileşenleri yükseltmeyi hedefliyorum. İleriye dönük bütçe dostu F/P anakart önerileriniz var mıdır?
Ayrıca güncel sistemimi aşağıda paylaşıyorum, yeni aldığım anakartın bu sistem ile de sorunsuz çalışmasını istiyorum tabii ki. Destekleriniz için şimdiden çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.
Core i7 6700 *16 GB DDR4 3000 MHz *1 TB 7200 RPM HDD *120 GB 535/515 SSD *Nvidia GeForce GTX1070 8 GB *700W 88+ Plus PSU.

Aynı chipset bir anakart alırsanız maksimum çalıştırabileceği işlemci de 7. nesil Intel'ler olur. Sistemi eldeki işlemciyi çalıştıracak şekilde güncellemeye değer mi o yüzden bilemedim. Bunun yerine B500 - 600 serisi bir Intel anakart alıp 12400F - 11400F - 10400F gibi işlemcilere gidilebilir. O zaman ekran kartı tarafında yüksekltme opsiyonlarınız da artacaktır.

12. nesil işlemci ve B660 anakarta terfi edebilirsin.

Merhaba tekrardan, bilgilendirmeler ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Komple bilgisayarımı yenilemeyi düşündüm bu güncellemelerden sonra :) ancak ekran kartı olarak RTX3060 ya da RX6700 XT geçmedikten sonra çok da güncellemek istemiyorum şu an için en azından GTX1070 beni idare ediyor. Böyle bir güncelleme yaparsam GTX1070'i bu yeni sistemimde kullanabiliyor muyum? Eski olduğu için bir uyumsuzluk söz konusu olur mu acaba?

Merhaba tekrardan, bilgilendirmeler ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Komple bilgisayarımı yenilemeyi düşündüm bu güncellemelerden sonra :) ancak ekran kartı olarak RTX3060 ya da RX6700 XT geçmedikten sonra çok da güncellemek istemiyorum şu an için en azından GTX1070 beni idare ediyor. Böyle bir güncelleme yaparsam GTX1070'i bu yeni sistemimde kullanabiliyor muyum? Eski olduğu için bir uyumsuzluk söz konusu olur mu acaba?
öyle bir şey söz konusu değil, elinizdeki işlemciyi satıp geçebileceğiniz en güncel sisteme geçin.

Öyle bir şey söz konusu değil, elinizdeki işlemciyi satıp geçebileceğiniz en güncel sisteme geçin.

Tam anlayamadım, hangisi için söz konusu değil dediniz? Ben zaten direkt tüm kasayı satıp yeni bir sistem toplayayım diyorum ancak yeni ekran kartı almak istemiyorum ilk etapta. GTX 1070 topladığım yeni sistem ile çalışır mı? Yani yoksa sistemi parça parça güncellemeyi düşünmüyorum.

Tam anlayamadım, hangisi için söz konusu değil dediniz? Ben zaten direkt tüm kasayı satıp yeni bir sistem toplayayım diyorum ancak yeni ekran kartı almak istemiyorum ilk etapta. GTX 1070 topladığım yeni sistem ile çalışır mı? Yani yoksa sistemi parça parça güncellemeyi düşünmüyorum.
niye çalışmasın hocam :) söz konusu değil derken onu kastediyorum, isterseniz 10 yıllık kart takın,1070 hala yeterli bir kart.

Geri
Yukarı