Çözüldü MSI Z270 GAMING M7 O.C sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

evilxhard

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da görüleceği gibi anakartım MSI Z270 GAMING M7 O.C akşamları bilgisayarı kapatıp fişini çekiyorum ertesi gün fişi taktığımda Power tuşuna bastığımda PC açılmıyor. Clear CMOS tuşunun olduğu yerde mavi ışık sürekli yanıyor, hiç sönmüyor. Clear CMOS tuşuna bastıktan sonra anakart sıfırlayıp kasa açılıyor. Power tuşuna bastığımda birkaç gündür böyle bir problemim var, bir türlü çözemedim. yYrdımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar parçalarım.
Ekran kartı MSI GTX 1070 Gaming X 8G 8 GB.
Anakart MSI Z270 GAMING M7 O.C.
RAM: Bellek Corsair vengence LED DDR4 3200MHz 16 GB (2x8GB)
İşlemci Intel i7 7700K.
PSU: Güç kaynağı Corsair 750W 80 Plus Gold.
Harddisk: 2 TB 7200RPM.
SSD Samsung 850Evo 500GB.
Kasa Corsair Carbide 400C.
Soğutucu Cooler Master Seidon 240V 240mm sıvı soğutma sistemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Maalesef yok ya baktım ama. Ticket attım umarım dönüş sağlarlar
Sorun çözüldü BIOS pili değiştirip format attım.
Başlıkta da görüleceği gibi anakartım MSI Z270 GAMING M7 O.C akşamları bilgisayarı kapatıp fişini çekiyorum ertesi gün fişi taktığımda Power tuşuna bastığımda PC açılmıyor. Clear CMOS tuşunun olduğu yerde mavi ışık sürekli yanıyor, hiç sönmüyor. Clear CMOS tuşuna bastıktan sonra anakart sıfırlayıp kasa açılıyor. Power tuşuna bastığımda birkaç gündür böyle bir problemim var, bir türlü çözemedim. yYrdımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar parçalarım.
Ekran kartı MSI GTX 1070 Gaming X 8G 8 GB.
Anakart MSI Z270 GAMING M7 O.C.
RAM: Bellek Corsair vengence LED DDR4 3200MHz 16 GB (2x8GB)
İşlemci Intel i7 7700K.
PSU: Güç kaynağı Corsair 750W 80 Plus Gold.
Harddisk: 2 TB 7200RPM.
SSD Samsung 850Evo 500GB.
Kasa Corsair Carbide 400C.
Soğutucu Cooler Master Seidon 240V 240mm sıvı soğutma sistemi.
BIOS Güncellemesi yapmadıysanız, ilk olarak anakartınıza uygun versiyonla BIOS güncellemesi kurunuz. BIOS' unuz güncel ise bilgisayarınızı fişten çekin, BIOS pilini çıkarıp bir süre bekleyin ve tekrar takın. Umarım sorununuz çözülür.

BIOS Güncellemesi yapmadıysanız, ilk olarak anakartınıza uygun versiyonla BIOS güncellemesi kurunuz. BIOS' unuz güncel ise bilgisayarınızı fişten çekin, BIOS pilini çıkarıp bir süre bekleyin ve tekrar takın. Umarım sorununuz çözülür.
Bios en son sürüm şimdi bios pilini söktüm bekliyorum takip tekrar deneyeceğim inşallah sorun düzelir bide RAM slotlarını 2 ve 4 de kullanıyordum 1 ile 3 e çekicem başka yerde okumuştum alakası var mıdır bilmem ama eğer bunlar işe yaramazsa bios pili değiştirmeli miyim ?
Bios en son sürüm şimdi bios pilini söktüm bekliyorum takip tekrar deneyeceğim inşallah sorun düzelir bide RAM slotlarını 2 ve 4 de kullanıyordum 1 ile 3 e çekicem başka yerde okumuştum alakası var mıdır bilmem ama eğer bunlar işe yaramazsa bios pili değiştirmeli miyim ?
Problem aynen devam etmekte

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    135,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Problem aynen devam etmekte
Mevcut ise MSi' ın Online teknik servisine danışın bence.

Maalesef yok ya baktım ama. Ticket attım umarım dönüş sağlarlar
Sorun çözüldü BIOS pili değiştirip format attım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı