MSI Z270 GAMING M7 vs ASUS TUF Z270 MARK 1

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

I223TTIN

Kilopat
Yer
Gaziantep - Hatay
Daha fazla  
Meslek
Zihin Engelliler Öğretmeni
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçelere çıkmaya gerek yok.
Böyle bir harcama yapacaksanız, işlemciyi satıp 8. nesil bir sisteme geçiş yapabilirsiniz.

Bu bütçelere çıkmaya gerek yok diyip yine anakart ve işlemcimi ikinci elde satıp üstüne yine bütçe ekleyip işlemci alacağım. Gerçekten çok mantıklı bi açıklama yaptınız. Ben ne soruyorum siz ne cevap veriyorsunuz. Bu işin bi sonu yok hatta komple sistemi çıkarayım elden i9 işlemcileri bekleyeyim mi?
Bir konu hakkında gerçekten mantıklı yorumların yapılması takdire şayan bir harekettir ama sizin su yaptığınız boş boş yorum yapmaktır. Anlamanız icin bu iki seçenek arasında kaldığımı daha nasıl anlatmam lazım?

Şu an kullanmış olduğunuz anakart nedir?

Ürün görsellerine bakarken bile keyif alınan anakartlar bunlar. İki markanın da anakartlarını kulladım uzun yıllar. Kullanılan malzemelerin kaliteleri birbirine yakın. Asus'u tercih ederdim ben olsam. BİOS sürümleri arası geçiş daha kolay bence. BİOS arayüzü daha kullanışlı geliyor. Tasarım açısında da TUF serisi bence daha güzel bir tasarıma sahip. Benim tercihim Asus.

MSI Gaming M6 AC kullanıyordum fakat onu başka bir sisteme ayıracağım. Ayrıca sebepsiz yere onun RAM slot problemi oldu ve MSI ürün kalitesinden şüphe etmeye başladım.

MSI anakartların en hoşuma giden özelliği kart üzerindeki (debug led) rakamsal olarak hataları bildiriyor ve hatanın kaynağını aramak zorunda kalmıyorsunuz. Bu özellik Asus anakartlarda nasıl oluyor.

Dediğiniz özellik Asus'ta Maximus serisinde bulunuyor.

Ürün görsellerine bakarken bile keyif alınan anakartlar bunlar. İki markanın da anakartlarını kulladım uzun yıllar. Kullanılan malzemelerin kaliteleri birbirine yakın. Asus'u tercih ederdim ben olsam. BİOS sürümleri arası geçiş daha kolay bence. BİOS arayüzü daha kullanışlı geliyor. Tasarım açısında da TUF serisi bence daha güzel bir tasarıma sahip. Benim tercihim Asus.

Çok teşekkür ederim güzel görüşleriniz icin BIOS acısından hiç düşünmemiştim gerçekten farklı bir tarafa parmak bastınız teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı