MSI Z270 M3 Gaming vs MSI Z270 TOMAHAWK ARCTIC

Unavailableuser

Megapat
Makaleler
2
i7 7700k için iki anakarttan birini alacağım lütfen başka anakart önermeyin kafam iyice karışmasın. Fiyatları ikisinin birbirine çok yakın. Tomahawk 3 GPU girişi var benim gördüğüm fark olarak. Aralarında başka önemli bir fark var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'da tercihim her zaman Tomahawk. Ufak detaylara takılmayın bence:)

Adsız.png

Fark göremiyorum ben :/ İlk defa Z serisi bir anakart alacağım çok bir bilgim yok bu konuda. M3 fiyat olarak 50 lira daha ucuz alacağım yerde, çok şey kaybeder miyim? 3000Mhz ram alacağım ayrıca fiyat olarak düşük olanı tercih edeceğim sanırım anakartta.

teşekkür ederim bende onu almayı düşünüyordum. 3 GPU girişi dışında bir fark yok sanırım Tomahawk'da doğru mu?
Açıkçası verilen para bana çok geldi sanırım Hepsiburada'dan alacaksınız. Ben Arctic olmayan siyah temalı halini 4 ay önce 600₺'ye almıştım, Tomahawk alacaksanız normal versiyonunu almanızı tavsiye ederim ancak M3 daha iyi olacaktır.

Açıkçası verilen para bana çok geldi sanırım Hepsiburada'dan alacaksınız. Ben Arctic olmayan siyah temalı halini 4 ay önce 600₺'ye almıştım, Tomahawk alacaksanız normal versiyonunu almanızı tavsiye ederim ancak M3 daha iyi olacaktır.
Yerel bir mağazadan alacağım. M3 530 lira Tomahawk ise 580 lira. Şuan DDR4 2400mhz ramim var acaba bu anakartlar ile 3000mhz çıkabilir miyim yoksa 3000mhz ramde alacağım.

Yerel bir mağazadan alacağım. M3 530 lira Tomahawk ise 580 lira. Şuan DDR4 2400mhz ramim var acaba bu anakartlar ile 3000mhz çıkabilir miyim yoksa 3000mhz ramde alacağım.
yanlış olmasın benim kullandığım anakart hakkında bahsediyim ram frekansı 2133 mhz gibi saçma bi performans veriyor Z serisi anakartların 3200 mhz + veriyor diye biliyorum ama zaten Z 270 gibi bir anakart düşünüryosanız 3200 mhz 8 gb ram ideal olacağını düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı