Çözüldü MSI Z270 M3 Ve GTX 1060 Tabanlı Sistem High Sierra Sürücüleri Yüklemek

• Konuyu başlatan Silinen üye 164587
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 164587

Ziyaretçi
Merhaba. Bilgisayarımda 2 adet Window 10, bir tane de macOS Sierra kurulu. Bir HDD bölünerek kuruldu üçü de. Tüm kurulum adımlarını tamamlayıp macOS'u en son sürüme güncelledim fakat birkaç sorunum var.
1. Sistemim ekran kartımı görmüyor. Ekran kartın GTX 1060 3GB ama 256MB olarak görünüyor.
2. Ses kartım çalışmıyor ses gelmiyor.
3. Flash olmadan bootlanmıyor. Rehberdeki gibi yaptım anakartım UEFI destekli fakat bootlanmıyor. İşin kötü yanı artık Windows'lar da açılmıyor.

Sistemim:
  • Intel Core i5 7400
  • GTX 1060 3GB
  • MSI Z270 M3
  • 8GB RAM G Skill,RAM
  • 1TB WD HDD

Yardımcı olabilir misiniz? İlk defa bunu yapıyorum ve bayağı acemi kaldım :(
Sanırsam sorun var olan 2 Windows'un yanına macOS kurduğum için oldu. Bunu nasıl aşarım bilmiyorum. Umarım bilen birileri vardır :)

Son düzenleyen: Moderatör:
SMBIOS'u 17.1'e alarak denedin mi ? Birde Inject Intel işaretli ise işareti kaldır.
Önerinizi deneyeceğim. Tüm sistemler çöktü bootu yapayım derken. Yaz tatikinde uğraşırım artık. Çok teşekkürler :)

Efı bölümünü bozmuşsundur istemeden :) Yoksa kurulum ile Windows'un çökmesinde bir bağlantı yok.
Evet öyle birşeyler oldu :) dosya kopyala vs derken sanırım yanlış kopyalama yaptım. En iyisi herşeyi sıfırdan kurmak. Peki ilk hangisini kurmam gerekir?Windows u kurup sonra mac kurmak mı yoksa önce MacOs sonra windows mu? Keşke linuxta'ki gibi otomatik bootloader kursaydı :)
Efı bölümünü bozmuşsundur istemeden :) Yoksa kurulum ile Windows'un çökmesinde bir bağlantı yok.
Belirtildiği gibi yaptım rehberdeki şekliyle fakat gene olmadı. Acaba Cloverı kurarken mi hata yapıyorum? Dosya taşıma vs yerlerim doğru.
Oradaki gibi yapıyorum fakat bu şekilde kalıyor. Flash bellek takılı olmasına rağmen böyle kaldı. Clover ayarından yaptığım işlem
add clover boot options for all entries üstüne gel ve enter basın.
20180515_233340_1526416649090_1.JPG

Bu hatayı OsxAptioFix2Drv-64.efi yerine OsxAptioFix2Drv-free2000.efi kullanarak çözmüştüm.
Deneyin belki yardımı olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı