GTX 1060 High Sierra Performans ve Görüntü Sorunları

Makaleler
10
Yer
İstanbul Avrupa
Daha fazla  
Meslek
Frontend Developer
High Sierra 10.13.6 sürümünde GTX 1060 ile ilgili performans sorunları yaşıyorum. Özellikle pencereleri köşesinden tutup sürükleyerek büyütüp/küçültme yaptığımda çok fazla kasma oluyor. Scroll yaparken de yer yer titremeler oluyor. Bir de bazı yerlerde fontlarda bozulmalar oluyor. Nvidia Web Driver x.x.x.104 sürümüne kadar hepsiyle deneme yaptım. Lilu/NvidiaGraphicsFix/WhateverGreen kextlerini denedim, SMBIOS 17,1 18,1 18,2 denedim sonuç vermedi.

Sistem Özellikleri
  • MSI Z370 Tomahawk
  • Core i7 8700
  • GTX 1060 6GB

Evet, Claus'da dediği gibi sistem ekran kartını tam olarak tanımış mı bir bakmak gerekiyor. Cevapları paylaşırsan bizimle bir daha bakabiliriz.

Son sürümü dene ayrıca kurulum sonrası nv_disable=1 komutunu kaldırmak gibi gereli adımları attın mı ve ekran kartın kaç MB olarak görünüyor.
Son olarak HDMI vardır sanırım sisteminde ?
Evet, Claus'da dediği gibi sistem ekran kartını tam olarak tanımış mı bir bakmak gerekiyor. Cevapları paylaşırsan bizimle bir daha bakabiliriz.
Ekran kartını normal GTX 1060 6GB olarak görüyor nv_disable gibi komutlar devre dışı. NvidiaWeb kodu devrede.
Araştırdığım kadarıyla driver kaynak bir problem gibi görünüyor. Nvidia kullanan Maclerde'de aynı sorun yaşanıyormuş.

Son sorumun cevabını alamadım ?
Gözümden kaçmış, evet HDMI ile bağlı.
Sorun aslen tarayıcılarda ortaya çıkıyor özellikle de Chrome üzerinde video içerikli sayfalarda çok fazla kasmalar oluyor. Safaride ise genelde sekme kapatmalarda anlık donmalar takılmalar meydana geliyor, aynı şekilde video içerikli sayfalarda kasmalar gerçekleşiyor.

Son düzenleme:
Inject Intel işaretsiz olduğundan emin ol ve Inject Nvidia işaretleyip dene.
Birde en günce Web driver'ı kullandığından emin ol.
En güncel Web Driver yüklü 387.10.10.10.40.105
Inject Intel seçili değil.
Inject Nvidia işaretlediğimde masaüstünün geleceği aşamada görüntü gidiyor gelmiyor.

BIOS üzerinde PEG olarak ayarlı(PEG ya da IGD seçenekleri var sadece). Kextlere gelirsek GraphicsFixUp ve Lilu kexleri WhateverGreen olarak birleştirilmiş geliştiricisi tarafından. Zaten temiz kurulum yapıp herşeyi baştan kurduğumdan Githubdan son sürümünü indirerek kurdum. Rebuild cache de yaptım zaten kextleri yükledikten sonra.
Sıkıntı işlemci ile ilgili olabilir mi ? Kullanım değerlerinde çok bir bozukluk gözükmese de sistemin işlemciyi Unknown olarak görmesi, High Sierra'da Coffee Lake desteği ne durumda bilmiyorum onunla ilgili olabilir mi acaba diye de düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı