MSI Z490-A Pro ile Crucial 3600 MHz Overclock Ne Kadar Yapılabilir?

phoenix77

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar.
Halihazırda kullandığım sistemim olan Z490-A Pro anakartımda 3600 MHz Crucial Technology Series Ballistix RGB Black RAM mevcut.
XMP profilinden 3600 MHz olan ayarı kapatıp Memory Try It bölümünden 3733 MHz CL17 olarak ayarladım. Bu işlem 1.20V -> 1.40V'a gücü çıkarıp ekstra 133 MHz verirken eksileri olarak CL16'dan CL17 gecikme süresini yükseltti. Bu benim ilk defa uyguladığım bir OC işlemi. Daha da yükseltirsem ne olur? DDR4 RAM bellekler en fazla 1.40 üzeri çıkar mı?

3733.png

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba voltaj çok artmış. Ayrıca o kadar kısa bir OC için 1 puan gecikme artması güzel değil. Üst MHz RAM'lerin OC işlerini tam anlamıyorum ama mümkünse şuan voltajı eski haline getirin ve 4000MHz deneyin. Voltaj isterse 1.4'de kalsın ama istemezse vermeyin. Programlarla test edin çalışır durumda olması stabil olduğunun anlamına gelmez.

Galiba voltaj çok artmış. Ayrıca o kadar kısa bir OC için 1 puan gecikme artması güzel değil. Üst MHz RAM'lerin OC işlerini tam anlamıyorum ama mümkünse şuan voltajı eski haline getirin ve 4000MHz deneyin. Voltaj isterse 1.4'de kalsın ama istemezse vermeyin. Programlarla test edin çalışır durumda olması stabil olduğunun anlamına gelmez.
Degerli yorumunuz icin teşekkür ederim. Memory try it 4000 mhz de cl 18 gecikme suresi veriyor. Bu islem dahilinde 1.45v ayarlayacagini soyledi bende 3600mhz cl16 orjinal haline geri döndüm :/

Geri
Yukarı