MSI Z590-A Pro vs Gigabyte Z590 Gaming X

delta784

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da göreceğiniz üzere sistem toplayacağım. Daha çok oyun için MSI Z590-A Pro mu Gigabyte Z590 Gaming X mi almalıyım anakart olarak? Sizce hangisi ve neden? Şimdiden teşekkürler.

Z590-A Pro yeterli olacaktır kullanacağınız işlemciye göre, arada biraz fiyat farkı gördüm ben.

Benim alternatif önerilerim:

Z590-A Pro yeterli olacaktır kullanacağınız işlemciye göre, arada biraz fiyat farkı gördüm ben.

Benim alternatif önerilerim:

Fiyat hemen hemen aynı hocam alacağım yerde aynı gibi düşünün fiyatı hangisi sizce

Fiyat hemen hemen aynı hocam alacağım yerde aynı gibi düşünün fiyatı hangisi sizce.

MPG Gaming Plus modellerinin MOSFET'leri daha serin çalışacaktır tahminimce, VRM kısmında üçü de iyi anakartlar hatta sizin attıklarınız ile beşi de iyi. Ancak fiyat farkı var, bu da F/P konusunda karşılaştırmaya sokuyor.

TUF model anakart da alınır, VRM'leri güçlüdür ve stabil çalışır. MOSFET soğutmaları da büyükçe. USB port sayısını bir kontrol edin, onlar az gelirse ona göre MPG Gaming Plus alabilirsiniz.

Yani arada çok büyük farklar olmadığı için, ekosistem veya marka takıntınız yok (ve port sayısı da yeterli gelirse) ise TUF anakartı alabilirsiniz bence (tabii ASUS ekosistem de var :D)

Yeni konular

Geri
Yukarı