MSI Z690 Edge Wi-Fi DDR5 alınır mı?

Standart oluyor onlar diye biliyorum. Kasanın yanında gelen vidalarla takıyor olabilmen lazım.
Kitapçığa bakın hocam, içerisinde vidaların harflendirildiği bir kitapçık olur.
Hocam son bir soru daha sormak istiyorum. Kendimi sanki sizi çok sık boğaz ediyormuş gibi hissediyorum. Ama sormam lazım.
Ekran kartı olarak 3x8 pin girişi olan bir ekran kartı tercih edeceğim. Anakartımın cpu besleme sayısı da 2x8. Yani bana 5x8 giriş lazım.
Görseli yükledim. Nasıl takacağım kabloları? O kadar giriş yok sanki. 1 tane daha 8 pinlik girişe ihtiyacım var ya da ben yanlış düşünüyorum.
EK = Ekran kartı
CPU: Anakartın üzerindeki CPU besleme yeri

Dosya Ekleri

• IMG_20221021_184516.jpg
    IMG_20221021_184516.jpg
    156,5 KB · Görüntüleme: 22
Hocam son bir soru daha sormak istiyorum. Kendimi sanki sizi çok sık boğaz ediyormuş gibi hissediyorum. Ama sormam lazım.
Ekran kartı olarak 3x8 pin girişi olan bir ekran kartı tercih edeceğim. Anakartımın cpu besleme sayısı da 2x8. Yani bana 5x8 giriş lazım.
Görseli yükledim. Nasıl takacağım kabloları? O kadar giriş yok sanki. 1 tane daha 8 pinlik girişe ihtiyacım var ya da ben yanlış düşünüyorum.
EK = Ekran kartı
CPU: Anakartın üzerindeki CPU besleme yeri
Bu girişlere takılan kabloların genelde PSU'ya giren kısmı 1x8 ama ekran kartına girecek olan kısmı 1x8 + 1x8 olarak iki başlığa sahip olurlar. Güç kaynağın nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_20221021_184435.jpg
    IMG_20221021_184435.jpg
    139,2 KB · Görüntüleme: 18
Eğer öyle ise gayet yeterliymiş. Resmini yükledim, nerelere takacağım GPU ve CPU kablolarını? Üzerindeki yazılara göre 4 tane girişi destekliyor olması lazım. Üzerinde yazı olmayan temiz bir resim yüklüyorum.
CPU-VGA-PCIE yazan yerlere takacaksın CPU ve GPU kablolarını. İşaretli zaten.

Tamam çoklanıyor zaten. 1x8 giriş sana 2x8 çıkış veriyor.
Nasıl yani hocam? Çoklayıcı mı almam lazım?
1x8 girişe CPU kablosunu takarsam 1x8 şeklinde olur, 2x8 olmaz ki. Benim mantığımda bir hata var sanırım.

Düz resim atmıştım, oraya işaretleme yaparsanız çok memnun kalırım. 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı