MSI Z77-GD65 iAtkos ML3U kurulumu

Recep Bey, merhabalar, yazdığınız komutların hepsini denedim ama sonuç değişmedi malesef. Bios güncel sürümden bir önceki sürümde sanırım, ama pmpatch ile mac için modlanmış bir bios yükledim, mac kurulumu için msi anakartlarda önerilen durumun bu olduğunu okudum bazı sitelerde.

- - - Güncellendi - - -

Merhabalar arkadaşlar, uzun uğraşlar neticesinde boot sorununu aşıp kurulumu tamamladım. BIOS da O.C. bölümü altında, benim anakartım ile yapılmış başarılı kurulumlar da daha önce hiç değiştirilmemiş ayarları değiştirdim, ve belki 50. denememde başarılı oldum. Kurulum için herhangi bir parametre girmedim basit ve temiz bir kurulum oldu. Recep beyinde ikinci videoda gigabyte anakart ile yaşadığı sorunlara benzer ses dışında birde eternet kartı sorunu yaşadım, ve listeden bu sürücülerin yüklenmesini devre dışı bıraktım, 3 kurulum sonucunda da sistem başarıl bir şekilde açıldı. Ses ve eternet için gerekli kext leri bulup yükledim ve bu sorunları da çözdüm, uyku modunu henüz denemedim ama benim anakartım da halledildiğini biliyorum, usb 3.0 için kext yüklemedim ama anakartmın usb 3.0 desteği nedeniyle hacintosh için bilinen bir kart olduğunu biliyorum.

İşin güzel yanı, daha önceden kurulu olan windows 8 işletim sistemim farklı bir hdd de duruyor ve sorunsuz çalışmaya devam ediyor, iatkos sayesinde herhangi bir işlem yapmadan Recep beyin ikinci videoda gösterdiği gibi hdd leri seçip istediğim işletim sistemiyle sistemi başlatabiliyorum, iatkos dışındaki sürümlerde sanırım dual boot için başka işlemler gerekiyor biraz daha sancılı bir işlem diye hatırlıyorum incelemelerde gördüğüm kadarıyla.

Sonuç; i7 3770k işlemci + nvidia 660 ti dan oluşan her işin altndan kalkabilecek güzel bir sistemim oldu. Sanırım benzer özelliklerde bir mac için 3 veya 4 katı ödeme yapmak gerekecekti, başta Technopat olmak üzere emeklerinden ve katkılarında dolayı Recep beye teşekkür etmek istiyorum, videolu anlatım işimi çok kolaylaştırdı.

Vakit bulabilirsem haftasonu resimleri ekleyip, konuyu benzer anakartlara kurulum düşünen arkadaşlara referans olabilecek bir hale getirmeyi düşünüyorum. Herkese iyi forumlar.

Adım adım ayrıntılı bir biçimde anlatırsanız çok güzel olur. Sabırsızlıkla bekliyorum :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı