MSI Z77A-G43 anakart ve MSI HD7970 LIGHTNING ekran kartlı sistem topluyorum

Ram, PSU, HDD var zaten bana lazım olan; anakart, ekran kartı, işlemci, kasa.

Intel daha iyi ve kaliteli değil mi? Ben Intel olsun istiyorum tabi AMD de olabilir. Tabi öncelik İntel...

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman bu sistemi al. :D

CPU:​
347 $ ( 624,25 TL)
ANAKART:​
159 $ ( 286,04 TL)
EKRAN KARTI:​
425 $ ( 764,58 TL)
KASA:​
85 $ ( 152,92 TL)

TOPLAM :​
1.827,78 TL​
KDV (%18) :​
329,00​
NAKİT / HAVALE (TL) : 2.156,79 TL

İşlemciye overclock yapmayacağım demişsin ama, K seriside aynı fiyat zaten almışken bunu al... İleride sistemden daha iyi anladığın zaman iyiki almışım diyeceksin. ;)

Tamam 3770K'yıda ekledim. 3770K + Z77A-GD55 bunlar OK. Ekran kartını neden değiştirdin? Çok mu fazla gelir? Yani okadar para vermeye gerek yok, 7950 yeter diye mi? Yoksa maliyeti düşürmek için mi?

Bu kartlar zaten çok üst seviye kartlar. Arada fiyat farkı var ama 7950 de her işini en üst seviyede halledecek bir kart.

Ki ben HD 6850 ile bile çok memnunum.

Bu arada bütçen yüksek ise Inteli tercih et. Mesela ben liseliyim :D Param kısıtlı ve AMD FX aldım ve kurtuldum.

Haklısın da çıkan oyunların kalitesi her geçen gün artıyor. Beni uzuuuuun bir süre idare edicek, sonra yeni oyun çıkıp daha yüksek performans gerekirse bende oyunu oynayamazsam büyük sıkıntı, gereksiz masraf. İnş. anlatabilmişimdir. Para sıkıntı değil ama şimdi 1500 TL veya 2000TL tek parçaya çok. 1200 TL veriyorum o da maksimum.

Hayır tabiki 7970 alabilirsen daha iyi. Fakat bütçeni aşıyordu diye yazmadım... En ucuz mağaza olan novadan bile topladığımda bütçeyi aşıyordu. Eğer alabilirsen tabiki al, ama bütçeni aşıyor. Diğer yandan sıkıntı çekmene gerek yok, 7950 her oyuna yetecekdir.

Ama dediğim gibi eyer alma imkanın varsa al. Bi de 7970'i alabilecek kişinin bütçesi GTX 680'e de yetiyordur. Bu durumda GTX 680 alırsın. ;)

Siz bi kere Intel'i kafaya koyduğunuz için size AMD önersek de içinize sinmez. Zaten bütçeniz de var, bu durumda Intel en iyi tercih. Fakat elinizdeki RAM'lerin alacağınız işlemci ile tam anlamıyla uyumlu olmadığını belirtemeden geçmeyeyim. 3770, 1333/1600 MHz veya üstü bellekler ile çalışmaktadır. Gerçi eleinizdeki bellekler CL9 gecikme değeri ile kolayca 1600 MHz'e çıkabilir. Tabi bu, sevmediğiniz OC işleminin bir parçası.

2000 TL'ye HD 7970 + Ivy Bridge olmuyor. Ivy Bridge'ın hem anakartı hem de işlemcisi çok daha tuzlu. Bulldozer candır can! Oyun içim birebir ve ekran kartına sizin tabirinizle deli para harcamaya olanak sunuyor. Hiç bulaşmayın parayı ne yapacağınızı şaşırmadığınız sürece AMD'den... Ayrıca MSI'da rahatlıkla alabilirsin TwinFrozr güçlü bir soğutmadır. RAM'leride rahatlıkla kullansın bence. Nasılsa performansa etkisi olmayacak. Zaten bana göre RAM sistemin en ucuz ve en gereksiz parçası olduğu için. ^^ 8 GB DDR3 olsa yeter.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı