MSI Z77A-GD55 BIOS Güncelleme Rehberi

ÖmerBayraktar

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Bu konumuzda Z77A-GD55 anakartın nasıl BIOS güncellemesi yapılacağını resimlerle anlatacağım. İşleme önce söyle başlıyoruz:

MSI Global – Motherboard - Z77A-GD55 sitesinden en güncel BIOS sürümünü indiriyoruz. İnen dosyayı tek parça olacak şekilde biçimlendirilmiş flash belleğe atıyoruz.

Örneğin biz bu konuda V1.9 sürümünü yükleyeceğiz. Yapmamız gereken gerekli sürümü indirip, RAR'dan çıkartıp klasörünün içindeki;

Kod:
7751v1x
Kod:
AFUD238S
Kod:
E7751IMS.190

dosyaları doğrudan Flash belleğin ana dizinine atacağız.

NOT: Dosyaları atmadan önce lütfen flash belleği biçimlendirin. Ondan sonra dosyaları atın. Bu güncelleme sadece bu anakart için geçerli değil. Aynı güncellemeler birçok MSI anakartlar içinde geçerlidir.

Dosyaları attıktan sonra gerekli işlemler BIOS'a girilince yapılıyor. BIOS'da yapılacak işlemleri sizlere resimli anlatıyorum.

BIOS'a girmek için bilgisayar açılışında sürekli ''Delete'' tuşuna basınız.

hYBu4nD.jpg

dtYuXei.jpg

9YK0Xxn.jpg

kaGuIqe.jpg

TQzwmSO.jpg

Fr5nhC6.jpg

sDuryVl.jpg

Ve BIOS güncelleme işlemimiz böylece tamamlanmış oldu.

Sorularınızı ve yorumlarınızı beklerim :)

Flash bellek olmadan kendi indirip güncelliyor. Flash belleğe gerek yok. Ömer flash bellek kullanmadan da yükleme rehberi yapsaydın, resimler nasıl çekiliyor bilmiyorum. Yoksa ben de yapardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok zor bir şey sanıyordum.
Güncelledim flash bellek ile. Ama benimki V1.1 idi. O yüzden anlattığın basamaklar biraz farklıydı ama güncelledim. Şimdi bu güncel BIOS bana nerede fayda sağlıyacak ?
msisnapshot.png

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'ın Tr sitesinde V1.9 yok :)
Ben her zaman bir markanın Global sitesinden indiririm. Türkiye ve başka ülkelerin sitelerine aktarım geç gelebilir. Önerim seninde öyle kullanman :)

MSI Global - Computer, Laptop, Notebook, Desktop, Mainboard, Graphics and more

- - - Güncellendi - - -

Flash bellek olmadan kendi indirip güncelliyor. Flash belleğe gerek yok. Ömer flash bellek kullanmadanda yükleme rehberi yapsaydın, resimler nasıl çekiliyor bilmiyorum yoksa ben de yapardım
Evet onuda yapabiliriz :) Bu daha çok interneti olmayan kullanıcılar için. Flash bellek ile daha sağlıklı geliyor bana. Net kesilir filan sıkıntı olmasın diye :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı