MSI Z87 G43 tabanlı sistem

medal55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yarın şu sistemi toplayacağım. Parçalar nasıldır? Uyumlu mudur ? Ayrıca bu anakartın dahili ses kartı var mı? Yani gidip ses kartı veya hoparlör almama gerek var mı ? Ve Wi-fi sı var mı? Yoksa kendim ayrı bir kablosuz alıcı mı almam lazım?

Şimdiden sağ olun. :)

• İşlemci : İntel İ5 4670K Soket 1150 3.4 ghz 6mb cache 22 nm
  • Anakart : MSI Z87-g43 Soket 1150 DDR3 3000MHz
  • Sabit Disk : Seagete Barracuda 1 TB
  • Ekran Kartı : Sapphire R9 280X Vapor - X 3GB 384 bit DX11.2
  • DVD Yazıcı : DRW 24F1ST 24X DVD YAZICI
  • Kasa : CORSAİR CARBİDE 400R 750 Watt
  • Monitör: AOC E2262Vw 21.5''
  • RAM : 8GB RipjawsX DDR3 1866 Mhz CL10 tek modül.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını PowerColor R9 280X TurboDuo yap, 100 TL kar edersin. Anakartı Z97 Gaming 3 yap. Kasa fazla abartıya kaçmış, onun yerine CM RC- K380 veya VS 650 + Z3 Plus al. RAM'lerin ise CL 9 olmasına dikkat et. :)

Bu sistem kötü mü şimdi? Oyunları oynatmaz mı? Ben ileriye dönük bir sistem de toplamak istiyorum . Bir de bu karta harici ses kartı almama gerek var mı?

Max 3200 falan ama 3000e çıkmak istiyorum.

Harici ses kartına gerek yok. MSI Z87-G43 anakartta ses özelliklerinde şu ifadeler mevcut.
• Realtek® ALC892
- 7.1 Kanal HD Ses
MSI Türkiye Z87-G43

Yani harici ses kartı almadan hoparlörünüzü, kulaklığınızı veya monitörünüzde dahili hoparlör varsa onu bağlayıp kullanabilirsiniz.
Wi-fi özelliği olan anakartlar pahalı oluyor. Onlara para vermek çok gereksiz. Wi-fi aparatını sonradan daha ucuza alabilirsiniz.
Kasayı Corsair 300R - CX v2 600 600W 80+ Bronze güç kaynaklı kasa yapabilirsiniz. Böylece biraz bütçe açılır. Biraz daha ekleyebilirseniz işlemci soğutucu alırsınız.
Hard diski de seagate barracuda yerine WD Blue 1TB almanızı tavsiye ederim.

Bu sistem kötü mü şimdi? Oyunları oynatmaz mı? Ben ileriye dönük bir sistem de toplamak istiyorum . Bir de bu karta harici ses kartı almama gerek var mı?

Max 3200 falan ama 3000e çıkmak istiyorum.
İleriye dönük sistem istiyorsanız anakartınızı z97 tabanlı almanızı öneririm. Anakartın kendi onboard ses kartı vardır, onun haricinde almanıza gerek yok.
Ve 3300 Liralık bütçeye daha iyi bir ekran kartlı sistem toplanabileceğini düşünüyorum bkz:

TOPLAM : 2.746,22 TL
KDV (%18) : 494,32
NAKİT / HAVALE (TL) : 3.240,54 TL
[TBODY] [/TBODY]
.:.Nova Bilgisayar.:. : Bilgisayar Toplama Sihirbazı Toplama Bilgisayar PC TOPLA

Hocam kafam çok karıştı. Aslında ben OC yapabileceğimi zannetmiyorum.Standart kullanacağım. İleriye dönük olmasıda aklıma bir şey taktı. Şimdi ben 3000 mhz'lik anakart alıyorum ama zannetmiyorum ki o 3000 i dolu dolu kullanayım. Aslında onu biraz hafifletmek istiyorum. İşlemciyi 4670 yapıp anakartıda 1844 mhz'lik bir anakarta düşürme fikri var. Kafam çok karışık bilmiyorum ne yapacağım. :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı