MSI Z87 G43 tabanlı sistem

Hocam artık aldım vallaha sistem süper Farcry3 de son ayarlarda 100 fps alıyorum crysis3 de son ayarlarda 30 fps alıyorum biraz kısınca full hd de v - sync etkinken 60 fps alıyorum. Cevaplarınızdan ötürü hepinize teşekkürler arkadaşlar bu konu olmasa az daha fx8350 alacaktım :D Bu arada sistemde hiç ses yok çalışıyormu çalışmıyormu belli değil :D

Sistemin hayırlı olsun dostum. O bütçeyi AMD'ye harcasan paraya yazık olurdu zaten :)
Tam olarak hangi sistemi aldın (overclocklu veya overclocksuz) yazarsan yeni sistem toplayacak arkadaşlar için de aydınlatıcı olur.
Bu arada vsync'i kapatarak oyna oyunları ;) İyi oyunlar, iyi geceler.

Öncelikle sizede iyi geceler :) Sistem şöyle :

1-i5 4670K İşlemci
2-MSI Z87 G43 Gaming 3000 MHz Anakart
3-Sapphire R9 280x Vapor X 3GB 384 bit Ekran Kartı
4-Tek Modül CL10 1866 MHz Gskill RipjawsX 8GB Ram
5-1TB Seagate Barracuda 1TB
6-Asus 24x DVD Yazıcı
7-AOC E2262 VW 21.5'' 1920x1080 monitör
8-Corsair Carbide 400R 750Watt Kasa
Başkada bir şey yok :) Sistem çok sessiz yalnız bu hali bozulacak diye ödüm kopuyor soğutucu almadım.Zamanı gelince toz temizliği + termal macun yenilesem yeter değil mi?

Sistem gayet güzel. Tek "tam olmamış" diyebileceğim parça ram. Tek modül CL10 1866 MHz ram yerine aşağıdaki 2x4GB 1866 MHz CL9 Dual Kit Rami alsanız daha güzel olurdu :)
Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx Ddr3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
İlerideki sistemlerinizde tek modül ram i çok seçmemenizi tavsiye ederim. Tercihiniz dual kitlerden yana olsun.
Bunun dışında sistem gayet güzel. İnşallah sorunsuzca uzun yıllar kullanırsınız. İşlemci soğutucu olayına gelince işlemcinizin sıcaklığını gözlemleyin. Eğer çok ısınacak olursa veya işlemcinin stok fanı zaman içinde sizi çok rahatsız ederse o zaman yeni bir soğutucu alırsınız.
İşlemci soğutucu hem stok fandan daha iyi soğutur hem de daha sessiz çalışır. Çoğu soğutucu PWM kontrollü olduğu ve pin sayılarına bağlı olarak harici bir fan kontrolcüye gerek kalmadan anakart üzerinden kontrol edebilirsiniz.
Önerebileceğim uygun fiyatlı işlemci soğutucu Cooler Master Hyper 212 Evo ancak şu an vatan stoklarında yok. Fiyatı 100-200TL arasında. Para biriktirerek ilerde alırsınız :)

Teşekkürler zaten şu anda pek ihtiyacım yok kasadan bildiğini soğuk hava geliyor :D Kasanın çoğu yeride açık zaten :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı