MSI Z87-G45 Gaming ve Intel Pentium G3258

berkhot

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu kombinasyonda Intel Pentium G3258 işimleciye MSI Z87-G45 Gaming anakartta overclock yapabilir miyim? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Ekstra bir sorum daha olacak işlemcinin Intel (sanırım Intel 1600MHz öneriyordu) olduğunu göz önüne alarak 3000MHz'lik bir anakarta kaç MHz'lik RAM almam daha mantıklı bir hareket olur?

Z97 G43 ve ya Z97 PC Mate alın :) . Eger Z87 G45 i almadıysanız.

Daha anakartı almadım 1-2 hafta içinde bilgisayarı toplayacağım onun yüzünden sorular belirmeye başladı biraz kafamda, bu anakartları daha iyi yapan nedir? Bilmediğimden soruyorum :)

Model numaralarında zaten yazıyor iyi yapan sebebi. Z87 bir önceki nesil. Daha güncel Z97 chipset ileriye dönük yatırım olur. Z87-97 farklarını en iyi technopat z97 anakart incelemelerinden öğrenebilirsiniz.

Biraz fazla rahatsız ettim kusura bakmayın ama son bir sorum var :) Sizce 1600MHz mi, 1866MHz mi yoksa 2133MHz mi RAM tercih etmeliyim? Yani pek bilgili değilim ve her şeyi doğru seçmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı