MSI Z87-G45 Mavericks Kurulumu Wifi Sorunu

Nykss

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar Özelliklerim:

• Intel i7 4470K İşlemci
  • MSI Z87 G-45 Anakart
  • 8 GB Corsair Vengeance Ram
  • Ekran kartı şu anda yok, sistem HD 4600 üzerinden çalışıyor.

Sanırım sistem hakkında bu kadar bilgi yeterli.

Öncelikle ilk denememde başarılı olmaya çok yaklaştım diyebilirim. Kurulumdan sonra ses kartını tanıtabildim. Şu anda HD 4600 1 GB olarak görünüyor, bunun sebebini bilmiyorum ama sıkıntısız bir şekilde çalışmakta.

Yalnızca internet bağlantısında sorunlar yaşamaktayım ve sanırım bunun için kablosuz bir usb wifi adaptörü almak zorunda kalacağım. Ancak bunu almadan önce Mavericks üzerinde sorunsuz olarak tanıtabileceğim ucuz yollu hangi wifi adaptörünü alabilirim?

Ayrıca elimde TP Link'in TL-WN727N ancak bunu tanıtmayı başaramadım. Network kısmını kontrol ettiğimde ekteki görüntüler ile karşılaşıyorum. Kısacası wifi ve ethernet kısmı aktif değil. Bu konuda ne yapmam gerekir?

Mavericks Network (1).jpg

Mavericks Network (2).jpg

Bu soruna da bir çözüm bulursam güzel bir rehber hazırlayıp nasıl yüklediğimi yazmayı düşünüyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim ve şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Multibeastten belirttiğiniz yüklemeyi yaptım ama sorun şu ki ethernet kablosu bağlı olduğu halde herhangi bir ışık yanmıyor kablonun olduğu kısımda. Wifi ve ethernet direkt olarak aktif görünmüyor sistemde aşağıdaki resme bakarsanız ne demek istediğimiz anlayabilirsiniz:

Network Diagnostics.png

Ethernet olayı Windows 8 de sorunsuz çalışıyor bu arada, sistem dualboot.

Aida64 ile donanım raporu alıp ekler misin?

Kod:
Motherboard:
      CPU Type                                          QuadCore Intel Core i7-4770K, 3900 MHz (39 x 100)
      Motherboard Name                                  MSI Z87-G45 Gaming (MS-7821)  (4 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 1 mSATA, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
      Motherboard Chipset                               Intel Lynx Point Z87, Intel Haswell
      System Memory                                     [ TRIAL VERSION ]
      DIMM1: Corsair Vengeance CMZ8GX3M1A1600C9         8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)
      BIOS Type                                         AMI (12/14/12)
      Communication Port                                Communications Port (COM1)

Display:
      Video Adapter                                     Intel(R) HD Graphics 4600  (2112 MB)
      Video Adapter                                     Intel(R) HD Graphics 4600  (2112 MB)
      3D Accelerator                                    Intel HD Graphics 4600
      Monitor                                           Asus VX238  [23" LCD]  (DALMRS032662)

Multimedia:
      Audio Adapter                                     Intel Lynx Point HDMI @ Intel Haswell - Mini HD Audio Controller
      Audio Adapter                                     Realtek ALC1150 @ Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller [C-2]

Storage:
      IDE Controller                                    Intel(R) 8 Series/C220 Series SATA AHCI Controller - 8C02
      Storage Controller                                Microsoft Storage Spaces Controller
      Disk Drive                                        INTEL SSDSC2CT080A4  (80 GB, SATA-III)
      Disk Drive                                        Kingston DataTraveler G3 USB Device  (14 GB, USB)
      Disk Drive                                        Seagate Desktop USB Device  (1863 GB, USB)
      Disk Drive                                        ST9120822AS  (120 GB, 5400 RPM, SATA)
      SMART Hard Disks Status                           OK

Partitions:
      C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
      D: (NTFS)                                         1863.0 GB (25.0 GB free)
      Total Size                                        [ TRIAL VERSION ]

Input:
      Keyboard                                          HID Keyboard Device
      Keyboard                                          HID Keyboard Device
      Mouse                                             HID-compliant mouse

Network:
      Primary IP Address                                [ TRIAL VERSION ]
      Primary MAC Address                               44-8A-5B-2B-96-99
      Network Adapter                                   ASUS PCE-N15 11n Wireless LAN PCI-E Card
      Network Adapter                                   Killer e2200 Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)  (192. [ TRIAL VERSION ])
      Network Adapter                                   Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
      Network Adapter                                   VMware Virtual Ethernet Adapter for VMnet1  (192. [ TRIAL VERSION ])
      Network Adapter                                   VMware Virtual Ethernet Adapter for VMnet8  (192. [ TRIAL VERSION ])

Peripherals:
      Printer                                           Fax
      Printer                                           Microsoft XPS Document Writer
      Printer                                           Send To OneNote 2013
      USB2 Controller                                   Intel Lynx Point PCH - USB 2.0 EHCI Host Controller 1 [C-2]
      USB2 Controller                                   Intel Lynx Point PCH - USB 2.0 EHCI Host Controller 2 [C-2]
      USB3 Controller                                   Intel Lynx Point PCH - USB 3.0 xHCI Host Controller [C-2]
      USB Device                                        Generic USB Hub
      USB Device                                        Generic USB Hub
      USB Device                                        USB Composite Device
      USB Device                                        USB Input Device
      USB Device                                        USB Mass Storage Device
      USB Device                                        USB Mass Storage Device

DMI:
      DMI BIOS Vendor                                   American Megatrends Inc.
      DMI BIOS Version                                  V1.7
      DMI System Manufacturer                           MSI
      DMI System Product                                MS-7821
      DMI System Version                                1.0
      DMI System Serial Number                          [ TRIAL VERSION ]
      DMI System UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
      DMI Motherboard Manufacturer                      MSI
      DMI Motherboard Product                           Z87-G45 GAMING (MS-7821)
      DMI Motherboard Version                           1.0
      DMI Motherboard Serial Number                     [ TRIAL VERSION ]
      DMI Chassis Manufacturer                          MSI
      DMI Chassis Version                               1.0
      DMI Chassis Serial Number                         [ TRIAL VERSION ]
      DMI Chassis Asset Tag                             [ TRIAL VERSION ]
      DMI Chassis Type                                  Desktop Case

Elimde ASUS PCE-N15 11n Wireless LAN PCI-E Card da var ama sanırım bununla uyumlu driver yok Mac için.

Multibeast den ethernet için kexti yükleyip sistemi yeniden başlattınız mı? Eğer olmazsa sistem tercihleri/ağ/ etherneti kaldırıp tekrar oluşturun.

Realtek8188_8192ce_se_de_linux_mac - OSx86.net Hackintosh
Wifi için bunu deneyin. 10.8 de çalışmış 10.9 için bilinmiyor, eğer bu olmazsa Multibeast içinden Lnx2Mac adlı kexti yükleyip deneyin. Ayrıca wifi için realtek sitesinde Mac için driver yazılmamış, Wifi chipseti rtl8192ce mi?

Evet, Multibeast'ten yükleme yapıp yeniden başlattım:

Killer ALXEthernet.png

Belirttiğiniz kısımda ethernet yoktu zaten ama hepsini kaldırdım ama ethernet eklemede sıkıntı yaşıyorum. Kısa bi video yaptım:

Dropbox - Untitled.mov

Burda ethernet ile ilgili bir yer göremiyorum. Çok fazla ayar var. Bir de 40. saniyede falan görebilirsin ethernet ve wifi aktif değil.

Attığınız linkteki içeriği indirdim ancak zip dosyası ve içerisinde kext falan yok, compile edilmemiş bir şekilde geliyor. Onu da nasıl yüklerim bir fikrim yok. Dediğiniz gibi wifi chiseti rtl8192ce

Ayrıca ben bios patch falan yapmadım, biosta gerekli ayarları yapıp yükledim Mavericks'i, bununla bir alakası olur mu bilmiyorum.

@Recep Baltaş

Recep bey yardımcı olabilir misiniz? Tüm gerekli bilgiler konu içerisinde belirtildi. Nerede yanlış yapıyorum?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı