MSI Z97 Gaming 3 nasıldır?

Sproom

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar infomdaki sisteme sahibim. Bu sistemde z97 gaming 3 motherboard var ileriye dönük bir anakart mı tam olarak çözemedim dogrusu. Bazı yerlerde crossfire desteği oldugu bazı yerlerde olmadığı bazı yerlerde SLI ve CF desteği oldugu ya da sadece SLI oldugu yazıyor. Net bilen biri bana yardımcı olabilirse çok memnun olucam. Ayrıca bu anakartın OC performansı hakkında deneyimi olan varsa onuda paylaşabilirse benimle çok memnun olacağım. :D

Hepinize şimdiden teşekkürler arkadaşlar. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
2 tane PCI-E x16 slotunu boşa koymamışlar ya. Crossfire desteği var ama sitesinde gördüğüme göre SLI desteği yok. Yani sadece AMD ekran kartlarını çoklu olarak kullanabilirsiniz. Sisteminiz ne yazk ki gözükmüyor. İşlemci yönünden ileriye dönük bir anakarttır. Intel Haswell, Haswell-E, Broadwell işlemciler 1150 sokete sahiptirler, tıpkı sizin anakartınız gibi. BIOS güncellemelerini düzenli olarak yaptığınız sürece aynı sokete sahip işlemcileri bir yere kadar takabilirsiniz. İleride destek kesilirse bilmiyorum ama Broadwell işlemcilerle kullanabilirsiniz. Bu işlemcilerin masaüstü versiyonları henüz piyasada bulunmuyor. Bu da demek oluyor ki Broadwell yeni bir seri.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı