MSI Z97 Gaming 5 Sistem

@Crixus
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming'i yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. 1080p çözünürlükte oyunlarda aldığım FPS değerleri şu şekilde:
  • BF4 // ULTRA: 80+
  • GTA V // (MSSA kapalı) Advance Graphics dahil herşey ULTRA: 50+
  • The Witcher 3 // ULTRA: 50+
  • Crysis 3 // MSSA 4x ULTRA: 50+
  • Far Cry 4 // ULTRA: 50+
  • CS GO // 1024x768 4:3 Low ayarlarda: 700+

Özetle; 1250 TL verip aldığım bir kart, beklentilerimi sonuna kadar karşılıyor. GTX 980 alsaydım 50 FPS yerine 60 FPS alacaktım. Oyun deneyimimde aşırı bir fark olmayacaktı. 1080p için GTX 980 gereksiz. Alınacaksa 2k çözünürlük için GTX 980TI alınabilir.

CW, ısınma, ses problemi yaşamadım. Kart işkence testinde bile en fazla 65 dereceyi gördü. Oyunlarda 55 derece civarında çalışıyor. Zaten bu kartın benim için ömrü 2 yıldır. 2 yıl sonra o zamanın 1070'ini falan alır, yoluma devam ederim. Kullanmak isteyen 5 yılda kullanır. Tabi ayarları kısmak şartıyla.

Anakart : MSI Z97 Gaming 5
İşlemci : Intel i7 4790k

**Ekran kartı : MSI GTX 970 ~ GIGABYTE GTX 970 kararsız kaldım buradada.

RAM : Kingston Savage 8gb (4x2)
HDD : WD Blue 1TB 7200 rpm
SSD : Kingston HyperX Fury 120GB ( 560 okuma - 530 yazma )
***Kasa : Zalman Z11 NEO ya da Cooler Master HAF 912 Advance almayı düşünüyorum karar veremedim.

Aşağıda yazıcaklarım zaten elimde var olan ürünler arkadaşlar

Mouse: LOGITECH G300s GAMING MOUSE
Klavye: LOGITECH G103 GAMING KEYBOARD
Kulaklık: LOGITECH G230 OYUN HEADSET

Monitör : BenQ GL2460 24" 2ms (Analog+DVI) Full HD Led Monitör 10612071

Aklımda ki değişiklikler bu yönde şekillendi ama hala kararsız kaldığım noktalar çok. Aslında kullanan arkadaşlar konu altında kullanım memnuyetleriyle ilgili biraz açıklamalı yorum atarlarsa benim gibi kafası karışan arkadaşlarada yardımcı olmuş olurlar.

@Silinen üye
  • Anakart : MSI Z97 Gaming 5 // 500 TL fiyat bandında alınabilecek en mantıklı Z97 serisi anakart. Ben bir üst modelini kullanıyorum. Memnunum.
  • İşlemci : Intel i7 4790k // Bende kullanıyorum. Sanırım performansını tartışmaya gerek bile yok.
  • Ekran Kartı: MSI Gaming 4G modelini kardeşimin PC'sinde, Gigabyte Gaming G1 modelini kendi sistemimde kullanıyorum. İkiside iyidir. Hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. Soğutması biraz daha iyi olduğu için Gigabyte öneririm.
  • SSD : Kingston HyperX Fury 120GB // Kaliteli bir SSD. Alınabilir.
  • Kasa : Zalman Z11 NEO // Bende kullanıyorum. İmzamda kasanın görselleri mevcut. Kasanın hava akışı, kablo yönetimi, malzeme kalitesi üst seviye. Ayrıca görünümü bence çok şık.
  • Monitör : BenQ GL2460 // 24'' 2ms fiyatına göre iyi bir ürün. Alınabilir.

Başka soruların için farklı bir konu açarsan sevinirim @oktay_gamer55

Yorumlarin için teşekkür ederim @heavystorm01.

+ Ram olarak Kingston Savage leri düşündüm dual onun yerine ilk tercihim olan crucial duallerimi alsam soğutuculu onlar birde

Güncel arkadaşlar

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı