MSI ZH77A-G43 ve Intel i7-3770K Sistem için RX 580 Uyumu

Burakdemir12

Decapat
Selamlar, bilgisayar toplama konularında çok bilgili değilim ve yardıma ihtiyacım var.

Anakart: MSI ZH77A-G43

İşlemci: Intel i7-3770K

sahibiyim, sistemime;

RX 580 Ekran Kartı
8GB 2600 MHz RAM
500W PSU

Almayı düşünüyorum, sorum şu; bu anakart ve islemciyle alacağım parçalar uyumlu olarak çalışır mı? İyi bir performans alabilir miyim? Sizlerin tavsiyesi var mı? Cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam ekran kartı sorunsuz çalışır darboğaz yaşamazsınız. PSU kaliteli bir marka olursa ve +80 olursa yetebilir ama ucu ucuna o yüzden 600W daha iyi olur. RAM’i DDR3 almanız lazım o söylediğiniz özellikte bir DDR3 RAM bilmiyorum duymadım. Bütçe söyleyin daha iyisini yapabiliriz :)

Hocam ekran kartı sorunsuz çalışır darboğaz yaşamazsınız. PSU kaliteli bir marka olursa ve +80 olursa yetebilir ama ucu ucuna o yüzden 600W daha iyi olur. RAM’i DDR3 almanız lazım o söylediğiniz özellikte bir DDR3 RAM bilmiyorum duymadım. Bütçe söyleyin daha iyisini yapabiliriz :)
Ram in mhz ini yanlis yazmisim 1600 mhz ddr3 ram alacağım. Dediğim gibi elimde sadece anakart,islemci ve boş kasa var.Psu ,ekran karti ve ram e ihtiyacim var.Yazdıgım marka parçaların fiyatı ortalama 2200 tutuyor .Bütçe ortalama bu 2500 e kadar esneyebilir.Simdiden tesekkurler.

1660 Ti elbette daha iyidir sadece uygun fiyatı ve pek bilinmeyen markadan dolayı insanlarda bir kuşku var.
Küçük bir araştırma sonucu 2 kart arasında 20-30 fps fark olduğunu gördüm.Çok fazla soru soruyorum ama içimde bir süphe kalmasın istiyorum.Yorumlarınız benim için çok önemli.Sorularıma geçiyorum.
I7-3770k islemci 1660ti ekran kartıyla uyumlu çalışır mı?
Ssd yerine hdd almayı düşünüyorum fps konusunda bir sıkıntı yaşarmıyım?
Işlemci ve anakartım biraz eski fakat zamanının en parçalarındanlar günümüzde kullanmak ne kadar mantıkli sizin tavsiyeniz var mı?
Sistemi ddr3 kurmak zorundayım 1600 mhz ram 3200 mhz ram'i aratır mı çok aşırı bir fark yaratır mı?
Şimdiden teşekkürler.

3770K hala güçlü bir işlemcidir 1660 Ti ile uyumlu çalışır.

SSD fiyatları düşmüşken her türlü SSD al derim HDD daha sonradan depolamaya ihtiyaç duyarsan alırsın.

4790K'yı yükseltmeye gerek duymadım. Elindekileri satma düşüncen yoksa sende gittiği yere kadar kullanacaksın.

Intel'de RAM frekans fazlalığı AMD kadar gerekli değil.

3770K hala güçlü bir işlemcidir 1660 Ti ile uyumlu çalışır.

SSD fiyatları düşmüşken her türlü SSD al derim HDD daha sonradan depolamaya ihtiyaç duyarsan alırsın.

4790K'yı yükseltmeye gerek duymadım. Elindekileri satma düşüncen yoksa sende gittiği yere kadar kullanacaksın.

Intel'de RAM frekans fazlalığı AMD kadar gerekli değil.
Okulda olduğumdan yazamadım, saolsun hocam her şeyi yanıtlamış :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı