MSI'ın B650 anakart fiyatları listelendi

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
1664703336528.png

AM5 anakartların pahalı olacağını her fırsatta söylemiştik, ki şimdi de aşağı yukarı fiyatlarının pahalı olduğu doğrulandı. En ucuz B650 bile 200$ fiyat etiketine sahip. TR'ye giriş fiyatını direkt dolar kuruna çevirdiğimizde bile 3700 TL yapıyor. Ki vergilerle birlikte muhtemelen 4500 TL'yi bulacaktır. AM5 için hazırlık yapan arkadaşlar için önemli bir gelişme.

Kaynak
MSI’ın B650 Çipsetli Anakartları Görüntülendi | Donanim Arşivi
Ana Kaynak
Budget & Mainstream Friendly AMD B650 Motherboards Prices Revealed, Starting at $199 US

DDR5 RAM'ler fiyat/performans oranını karşıladığını düşünmüyorum ben. Hala DDR5 almak mantıksız gibi.
Bence de öyle. 7600X + B650 + DDR5 RAM, 14-15K civarlarındayken 5800X3D + B550 + DDR4 RAM 11-12K civarlarında ve 5800X3D hem çoklu çekirdekte daha iyi hem de 7600X ile yer yer aynı, yer yer önde oyun performansı veriyor.

Fiyat/performans yönüyle bence de henüz alınabilir düzeyde değil. Fakat işlemcinin yanında şöyle bedava gelse veya ciddi indirim olsa hayır demezdim. 🤗

Öyle bir şey olsa bile firma illa ki kârını koyar. Kimse zararına satmaz. Bu da işlemci 5K ise yanındaki RAM ile birlikte 7K'ya satar gibi gibi.

Öyle bir şey olsa bile firma illa ki kârını koyar. Kimse zararına satmaz. Bu da işlemci 5K ise yanındaki RAM ile birlikte 7K'ya satar gibi gibi.
Bizde öyle olur çoğunlukla ama burada; 404 Page Not Found işin hakkını vermişler gibi ne dersiniz? Ben mi yanlış görüyorum. Bu arada siteye nedense Türkiye'den erişim yok, VPN'le girdik mecburen. 🙄

Yeni konular

Geri
Yukarı