MSIXVC klasöründe 44 GB'lık dosyanın silinmemesi

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Bilgisayarımda alan kalmamıştı, ben de WizTree'ye baktım neyi silebilirim diye ve WindowsApps'de MSIXVC diye bir klasör gördüm ve içinde 44 küsür GB'lık bir tane dosya var, daha öncesinde de 15 GB'lık bir dosya olmuştu 1 ay önce falan. Game Pass oyunlarıyla ilgiliymiş, emin olmamakla birlikte şöyle bir tahminim var. O 44 GB'lık dosya Persona 5 Royal. Çünkü oyunu ilk yüklediğimde hata veriyordu ve dosyaları doğrula/onara basınca tekrardan yükledi. İlk veya son yüklediği bu dosya olması lazım ama hala duruyor. Önceden de Forgotten City'de yaşadım bu durumu 15 GB'lık da oydu muhtemelen. Ama bu dosyaları normal bir şekilde silemiyorsunuz, klasöre erişim izni yok. Nasıl silebilirim? Silmem sıkıntı yaratır mı? Neden böyle bir dosya var?

Bu iş görebilir. Deneyin. Windows'un sistem dosyalarını silerken bile işe yaramıştı.

Bu iş görebilir. Deneyin. Windows'un sistem dosyalarını silerken bile işe yaramıştı.

Yükledim ama "take ownership" dedikten sonra cmd saniyelik açıp kapanıyor, en sonunda dosya silinmiyor.

Dosyayı silmeyi başardım ama dediğim ile alakalıymış sanırım Persona 5 açılmıyor, Microsoft Store uygulaması açılıyor ve oyun açılmıyor. Delirtecek şu uygulama.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı