MsMpEng.exe nedir?

no.name.nb

Hectopat
Arkadaşlar son zamanlarda bilgisayarım boştayken bile çok ısınmaya başladı ve oyunlarda FPS'im gözde görülür derecede düşüşe geçti. Yazılımsal bir sorun zannettim ve sürücüleri kontrol ettim ama bir sorun çıkmadı. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum.
Bilgisayarımda virüs olduğundan şüpheleniyorum Task Manager'ı ne zaman açsam en çok CPU kullanan MsMpEng.exe diye bir uygulama var.

CS:GO ranked maçta 250 - 400 FPS alıyordum şu an wingman da 100 - 150 FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Msmpeng.exe; Windows 10'un antivirüs programı olan Windows Defender'in temel dosyasıdır. Msmpeng.exe bilgisayarları zararlı olan yazılımlara ve virüslere karşı korumaktadır. Kişiler msmpeng.exe kapatana kadar bilgisayarda çalışmaya devam etmektedir.

Arkadaşlar son zamanlarda bilgisayarım boştayken bile çok ısınmaya başladı ve oyunlarda FPS'im gözde görülür derecede düşüşe geçti. Yazılımsal bir sorun zannettim ve sürücüleri kontrol ettim ama bir sorun çıkmadı. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum.
Bilgisayarımda virüs olduğundan şüpheleniyorum Task Manager'ı ne zaman açsam en çok CPU kullanan MsMpEng.exe diye bir uygulama var.

CS:GO ranked maçta 250 - 400 FPS alıyordum şu an wingman da 100 - 150 FPS alıyorum.
Windows defender ın işlemi durdurun gitsin.

Windows Defender'ın işlemi durdurun gitsin.

Windows Defender'i normal kapatırsa bir süre sonra kendini tekrar açacaktır Windows Defender'i daha sağlıklı ve tekrar kendini açmadan kapatmak için şu yolu izleyin;

Klavyeden Win + r > Regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde sağ tık yaparak yeni bir dword (32 Bit) girdisi oluşturun, ismini DisableAntiSpyware yapın ve değerini de 1 olarak ayarlayın.

0 = açık
1 = kapalı

Geri
Yukarı