MsMpEng.exe Nedir?

MeReKGs67

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Arkadaşlar ESET'te virüs taraması yapıyorum da C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Platform\4.18.2005.5-0 burada MsMpEng.exe adında tam olarak virüs demese de bilgisayarın performasını vesaire etkileyebilir yazıyor. Ne dersiniz? Windows Defender'a zarar verir mi silersem?

Eyvallah kardeşim ben de şimdi fark etttim o dosyayı kasdetmiyormuş program o dosyanın erişmeye çalıştığı bir dosyayı kastediyormuş ben 2 dosya görününce ikisini de diyor sandım
Sorun yok :)

MsMpEng.exe, Microsoft'un casus yazılım önleme yardımcı programı olan Windows Defender'ın temel bir işlemidir. İndirilen dosyaları casus yazılım için tarar; şüpheli öğeler bulunursa, bunları karantinaya alabilir veya kaldırabilir. Ayrıca sistemde bilinen solucanlar ve truva atları programlarını arayarak casus yazılım bulaşmalarını etkin bir şekilde önlemek için adımlar atar. Süreci sonlandırmak sistem güvenliğini tehlikeye atacaktır; farklı bir casus yazılım önleme ürünü kullanıyorsanız Windows Defender'ı Windows içinde devre dışı bırakın.
www.neuber.com/taskmanager/process/msmpeng.exe.html

MsMp, Microsoft Malware Protection, yani Microsoft Zararlı Koruma kelimelerinin kısaltılmış halidir.

MsMpEng.exe, Microsoft'un casus yazılım önleme yardımcı programı olan Windows Defender'ın temel bir işlemidir. İndirilen dosyaları casus yazılım için tarar; şüpheli öğeler bulunursa, bunları karantinaya alabilir veya kaldırabilir. Ayrıca sistemde bilinen solucanlar ve truva atları programlarını arayarak casus yazılım bulaşmalarını etkin bir şekilde önlemek için adımlar atar. Süreci sonlandırmak sistem güvenliğini tehlikeye atacaktır; farklı bir casus yazılım önleme ürünü kullanıyorsanız Windows Defender'ı Windows içinde devre dışı bırakın.
www.neuber.com/taskmanager/process/msmpeng.exe.html

MsMp, Microsoft Malware Protection, yani Microsoft Zararlı Koruma kelimelerinin kısaltılmış halidir.

Oha reis nasılsın be :D İşte gerçek bir forum yöneticisi :D Yahu 5 saat 45 dakikadan beri tarama bitmedi bu normal mi :D 415911 nesne taranmış 27 tane algılamalar gözüküyor şuanda hadi hayırlısı :)

Recep abi asıl şu konuma bakabilir misin? Yardımın lazım Ses hizmeti çalışmıyor - Technopat Sosyal

Geri
Yukarı