MSÜ baraj puanı var mı?

Daha fazla  
Şimdi ben sınava girdim ama formalite amaçlı yani pek çözmeden girdim. Asıl ben TYT - AYT için çalışıyorum. Benim merak ettiğim bir şey var. Şimdi ben MSÜ sınavına girdim 3 Mart'ta. Sonuçlar açıklandı diyelim ama 250 260 gibi bir puan geldi ama internette baktığım puanlar 305 ile almış en son. Bu YKS puanı mı yoksa MSÜ mü? Yani bunun baraj puanı ne MSÜ'nün? Yoksa sadece TYT AYT puanı ile mi alıyor? Dho istiyorum.

Benim bildiğim mesela 80.000 kişi girdi sınava. İlk 40.000 kişiyi alıyor ve bu alım sayısı her sene değişiyor. Net değil yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam orasını ben de öğrenemedim. Öğrenince yazarım.

O zaman şöyle olabilir MSÜ bu okula girebilmek için zorunlu bir sınav eğer düşük geldi diyelim puan o zaman TYT puanını kullanabilirim böyle de olabilir.

MSÜ HARP OKULLARI VE MYO
DEĞERLENDİRME VE SONUÇLARIN İLANI;

1) Adaylar tercih ettiği okullara Aday Değerlendirme Puanına göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirilecektir. Aday Değerlendirme Puanı;
a) Üniversite Sınavı Puanı: Harp Okulları için YKS (Orta Öğretim Başarı Puanı Eklenmemiş), Astsubay Meslek Yüksekokulları için TYT (Orta Öğretim Başarı Puanı Eklenmemiş) puanı,
b) Fiziki Yeterlilik Testi Puanı,
c) Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Puanı (Sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Adayları için),
ç) Mülakat Puanından oluşmaktadır.
Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları Yerleştirme Puan Türü
KHO : YKS Sayısal ,Eşit Ağırlık ve Sözel Sınav Puanı
DHO : YKS Sayısal Sınav Puanı
HHO : YKS Sayısal Sınav Puanı
Asb.MYO (Bando Asb.MYO dahil) : YKS TYT Sınav Puanı

Böyle bir şey buldum, MSB sayfasında.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman şöyle olabilir MSÜ bu okula girebilmek için zorunlu bir sınav eğer düşük geldi diyelim puan o zaman TYT puanını kullanabilirim böyle de olabilir.

MSÜ harp okulları ve MYO

değerlendirme ve sonuçların ilanı

1) adaylar tercih ettiği okullara aday değerlendirme puanına göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirilecektir. Aday değerlendirme puanı;
A) üniversite sınavı puanı: Harp okulları için YKS (orta öğretim başarı puanı eklenmemiş), astsubay meslek yüksekokulları için TYT (orta öğretim başarı puanı eklenmemiş) puanı,
B) fiziki yeterlilik testi puanı,
C) müzik yeteneği ve müzik bilgisi seviye tespit sınavı puanı (sadece bando astsubay meslek yüksekokulu adayları için),
Ç) mülakat puanından oluşmaktadır.
Milli Savunma Üniversitesi harp okulları ve astsubay meslek yüksekokulları yerleştirme puan türü.
KHO: YKS sayısal, eşit ağırlık ve sözel sınav puanı.
Dho: YKS sayısal sınav puanı.
HHO: YKS sayısal sınav puanı.
Asb. MYO (bando asb. MYO dahil): YKS TYT sınav puanı

Böyle bir şey buldum MSB sayfasında.

Dostum o yukarıda puanlar yaan AYT TYT değil MSÜ sınavınınmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı